Marec – mesiac knihy oslávi Knižnica pre mládež bohatými aktivitami

Marec – mesiac knihy oslávi Knižnica pre mládež bohatými aktivitami

Marec, mesiac knihy je tu. Mnohí z nás si práve na tento mesiac dávajú predsavzatie prečítať si aspoň jednu knihu. Inšpirovať sa môžete aj v Knižnici pre mládež mesta Košice, ktorá si pripravila bohatý marcový program aktivít nielen pre najmenších.

Počas jarných prázdnin Košického kraja, od 6. do 12.3., bude prebiehať tradičný Týždeň slovenských knižníc. Tento rok je jeho cieľom poukázať na to, že knižnice sú miestom poskytovania kvalitných a pravdivých informácií. Okrem zábavnej BABY knižnice knižnica do programu zaradila tematické podujatia zamerané na hoaxy, polopravdy a zavádzajúce správy pod názvom Pravda alebo mýtus, Nie je pravda ako pravda, Trénuj svoj mozoček v knižnici, Klamať sa nepatrí, Nebuďte ovce a Písmenkovo. Zároveň podporia celoslovenskú aktivitu hlasného čítania z okien knižníc „Je nás počuť“, ktorá je avizovaná na 8. marec 2023 o 15.30 hodine.

V marci pokračuje cyklus stretnutí Cudzozemec v knižnici. Pozvanie knižnice tentokrát prijala Liu Dong, jazyková lektorka z Číny.

Okrem toho v knižnici odštartuje cyklus stretnutí a zaujímavých rozhovorov pre mamy s mamami, Mama Corner. Cieľom je vytvoriť pre mamy akúsi malú oázu, kde budú môcť relaxovať. Úvodné podujatie je naplánované na 30. marca 2023 o 17.00 hodine v LitParku. Pozvanie naň prijala Zuzana Jusková, rekordérka v diaľkovom plávaní, ktorá ako jediná Slovenska preplávala prieliv La Manche. Vítané sú mamičky aj s deťmi od päť rokov.

Naďalej prebieha zbierka nepotrebných no stále zachovalých kníh, vyhlásená k Medzinárodnému dňu darovania kníh. Zbierka potrvá do 14. marca 2023 a knihy následne postúpi knižnica tam, kde sa im ktosi poteší.

Rovnako pokračuje voľba kráľa/kráľovej detských čitateľov 2023. Víťaz by mal byť slávnostne korunovaný 30. marca 2023. Do marcového programu zaradila knižnica aj vyhlásenie výsledkov druhého ročníka literárnej súťaže pre stredoškolskú mládež Via Litera. Uskutoční sa 27. marca o 17.00 hodine. V knižnici finišujú s kompletizáciou súťažných prác súťaže pre mladších, Literárne Košice, posledný termín na odoslanie prác vyprší 10. marca 2023.

Nebudú chýbať ani marcové výstavy. Výstava #slovo#jazyk#kniha podčiarkujúca dôležitosť uchovávania a rozvíjania materinských jazykov menšín. K nahliadnutiu ponúka knihy a časopisy pre deti a mládež národnostných menšín žijúcich na Slovensku, ktorú poskytla BIBIANA a výstava fotografií Petra Čaplického zachytávajúca Čínu.

Informácie, prípadné aktualizácie sledujte na webovej stránke knižnice www.kosicekmk.sk

(LS)

Foto: Knižnica pre mládež mesta Košice

Odporúčame

TOP články