Kúpaliská už žijú letom

Kúpaliská už žijú letom

OBMEDZENIA VYPLÝVAJÚ Z AKTUÁLNEHO COVID AUTOMATU

Letná sezóna   na   obľúbenom   Kúpalisku   Rumanova   v   Košiciach   sa   začala   úderom   poludnia v piatok 18. júna. O týždeň neskôr otvorili aj „starý štrand“, Červenú hviezdu.

Košice patrili v čase otvorenia kúpaliska podľa platného Covid automatu medzi tzv. žlté okresy. Kúpalisko Rumanova, ako aj sesterská Červená hviezda, ktorú otvorili v piatok 25. júna, mohli teda ponúkať svoje služby maximálne 600 záujemcom.

„V rámci preventívnych opatrení proti šíreniu nového koronavírusu vo zvýšenej miere dezinfikujeme priestory a vodu v bazénoch. Na oboch kúpaliskách budeme každý deň dezinfikovať aj ležadlá. Rovnako ako pred rokom sme museli pristúpiť k dočasnému znefunkčneniu sušičov vlasov. Z hygienických dôvodov sme museli vypnúť aj obľúbené pitné fontánky,“ informoval riaditeľ pre ekonomiku mestského podniku Tepelné hospodárstvo (TEHO), ktoré má kúpaliská v správe, Štefan Ferencz.

NOVINKY                                   

Návštevníci   oboch    kúpalísk    sa    môžu    tešiť na osvedčenú ponuku bazénov a ďalších možností na trávenie času v ich areáloch. Novinkou bude vírivka s ohriatou vodou pri   detskom   bazéne na „Čéhačku“. Zmestí sa do nej sedem ľudí.

Päťdesiatmetrový bazén na Kúpalisku Rumanova ako aj 33-metrový vodnopólový bazén na „Čéhačku“ budú počas nocí a chladných dní zakryté rolovacou fóliou. Toto opatrenie zabezpečí obmedzenie tepelných strát o dva až tri stupne Celzia, vyššiu teplotu vody a hospodárnejšie fungovanie oboch bazénov.

ELEKTRONICKÝ LÍSTOK JE LACNEJŠÍ

Kúpalisko Rumanova má svoju webstránku – www.kupaliskorumanova.sk, na ktorej informuje o všetkých novinkách, o využitej kapacite (počte návštevníkov), o teplote vody, počasí, atď. Podobne to bude aj na webstránke „Čéhačka“ – www.cervenahviezda.sk.

Návštevníci môžu na oboch weboch využiť aj on-line predaj lístkov. Oproti bežným cenám usporia pri elektronickej kúpe jednorazových lístkov 10 percent, pri rodinnom vstupnom sú zľavy až do výšky 15 percent.

Ceny vstupného oproti minulému roku mierne vzrástla a to v priemere o 79 centov na Rumanovej, resp. o 1,08 eura na kúpalisku Červená hviezda. Tam je však v cene vstupného aj vlastná skrinka v šatni. TEHO do cien čiastočne premietlo rast vstupných nákladov za posledné roky, najmä energií a minimálnej mzdy.

(VF)

PREVÁDZKA KÚPALÍSK BUDE POČAS LETNÝCH PRÁZDNIN OD 9.00 DO 19.00 HOD. NA KÚPALISKU RUMANOVA ZOSTÁVA AJ NAĎALEJ V 50-METROVOM PLAVECKOM BAZÉNE VYČLENENÝ ČAS VÝLUČNE PRE PLAVCOV POČAS PRACOVNÝCH DNÍ MEDZI 7.30 – 8.45 HOD.

Odporúčame

TOP články