Krematórium a jeho okolie nemusí byť len miestom pietnych služieb

Krematórium a jeho okolie nemusí byť len miestom pietnych služieb

V októbri minulého roka sa v košickom krematóriu začalo s rekonštrukciou strechy, ktorej časť sa pred Veľkou nocou zrútila. Revitalizáciou by ale mal prejsť celý areál a najmä služby ponúkané v rámci krematória. Správa mestskej zelene (SMsZ) v spolupráci s o.z. Východné pobrežie vytvorila dotazník, v ktorom zisťuje priamo od návštevníkov, aké služby by v krematóriu a jeho okolí privítali.

Krematórium nie je len finálnou destináciou a miestom pietnych rozlúčok. Blízkosť turistických trás a záhradkárskej kolónie, prítomnosť modernej architektúry a výrazných umeleckých diel vo verejnom priestore robia z lokality Krematória a jeho okolia miesto vhodné aj na športové aktivity a oddych.

V dotazníku sa SMsZ napríklad pýta ako často navštevujete krematórium a jeho okolie, pri akých príležitostiach, čo vám bráni v tom, aby ste ho navštevovali častejšie, či je to napríklad slabá dostupnosť MHD alebo nedostatočné osvetlenie, čistota, prípadne hluk a zisťujú tiež, aké služby by ste privítali v jeho okolí. Krematórium pravdepodobne nie je miestom kam sa vyberiete v rámci bežného dňa, ale vyplnením dotazníka sa môžete podeliť o svoj pohľad a poskytnúť podnety na jeho plnohodnotné využitie.

Dotazník môžete vyplniť tu: https://vychodnepobrezie.typeform.com/krematorium

Dotazník o Krematóriu mesta Košice a jeho verejných priestorov (urnový háj, rozptylová lúka, prírodný cintorín) vytvára SMsZ v rámci Košice 2.0 – MUL. Projekt je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom iniciatívy Mestské inovačné opatrenia.

(SMsZ, CŠ)

Foto: SMsZ

Odporúčame

TOP články