KOSIT začína so zberom vianočných stromčekov

KOSIT začína so zberom vianočných stromčekov

Aj v roku 2022 sa o ekologické zhodnotenie vianočných stromčekov v Košiciach postará spoločnosť KOSIT. Ich zber a odvoz bude v spolupráci s Magistrátom mesta Košice realizovaný od 10. januára a potrvá do 28. februára.

Nepotrebné vianočné stromčeky z domácností môžete ponechať v prípade bytovej zástavby priamo pri stanovištiach kontajnerov, prípadne v ohrádkach na zber vianočných stromčekov, odkiaľ sa budú priebežne odvážať.
Stromčeky z rodinných domov môžete ukladať na mestskou časťou vyhradených miestach, alebo ich môžete priniesť do zberného dvora. Vyzbierané stromčeky budú následne zhodnotené v mestskej kompostárni v Bernátovciach.
Aj v tomto roku bude 50 drevených ohrádok určených na zber vianočných stromčekov umiestnených v ôsmich košických mestských častiach. Svoj riadne odzdobený stromček môžete umiestniť v ohrádkach v mestských častiach Staré Mesto, Sídlisko KVP, Západ, Juh, Sever, Dargovských hrdinov, Nad jazerom, Sídlisko Ťahanovce.

Vianočný stromček však môžete ekologicky zhodnotiť aj v domácom záhradnom kompostéri. Odzdobený vianočný stromček neponúkajte zoo, môže sa totiž stať, že pri jeho odzdobovaní prehliadnete zabudnutý háčik alebo ozdobu, ktorú zviera môže zjesť. Ak bol raz stromček ozdobený, pre zvieratá je potenciálne nebezpečný. Zoo používa ako krmivo pre zvieratá výhradne vianočné stromčeky, ktoré sa nepredali.

(LS)

Foto: kosit.sk

Odporúčame

TOP články