Košické Divadlo Thália uvedie silvestrovskú komédiu Neznášam ťa!

Košické Divadlo Thália uvedie silvestrovskú komédiu Neznášam ťa!

Košické maďarské Divadla Thália Szinház uvedenie komédiu súčasného slovenského autora Michala Tomasyho s názvom Neznášam ťa! V súvislosti s pandémiou nového koronavírusu premiéru uvedú pre divákov na tretí pokus, a to vo štvrtok (20. 1.) o 19.00 h.

      „Je to silvestrovská komédia pre osem hercov. Dej sa odohráva na Silvestra v paneláku. Zídu sa tam rôzne typy ľudí, atmosféra je stále uvoľnenejšia, vtipnejšia a čím ďalej tým sa vynárajú bizarnejšie situácie. Divákov chceme zabaviť, ponúknuť im niečo bezproblémové, vtipné,“
povedal prekladateľ komédie a dramaturg predstavenia Miklós Forgács.
      Réžiu má na starosti Péter Dudás, podľa ktorého asi každý zažil podobnú situáciu, aká vznikne v inscenácii, pričom do nej vložil aj vlastné zážitky. „Tento príbeh sadne na bežnú košickú maďarskú spoločnosť. Na silvestrovskej párty sa chce každý zabávať, chce sa dobre cítiť a chce byť vtipný. A práve preto, aby sme mohli preniesť túto atmosféru, podľa mňa ani nie je treba pointovať, ale vierohodne zahrať skutočné, ozajstné a pravdivé životné situácie. Ak sa nám to podarí, pointa je na svete,“ uviedol.
      Dudás sa mal pôvodne ujať režisérskej taktovky rodinného muzikálu na námet románu Marka Twaina – Dobrodružstvá Toma Sawyera. Pre pandémiu a množstvo detských i hosťujúcich hercov zvolili ako náhradu uvedenú hru. V maďarskom jazyku bude uvedená ako pôvodná divadelná hra.
      V inscenácii sa predstavia Márkó Rubóczki, Lilla Dégner, Lívia Varga, Erik Ollé, Anikó Varga, Peter Nádasdi, Katalin Latócky a Michal Soltész.

Vzhľadom na epidemiologickú situáciu funguje divadlo v režime „OP“ – to znamená, že na vstup
do divadla je potrebné predložiť očkovací preukaz alebo potvrdenie o prekonaní choroby Covid-19 nie starší, ako 180 dní.

Zdroj: TASR

Foto: Divadlo Thália

Odporúčame

TOP články