Košice v rámci Mesiaca autorského čítania privítali prvú dámu Islandu

Košice v rámci Mesiaca autorského čítania privítali prvú dámu Islandu

Svoju tvorbu na festivale 14. júla predstavila kanadsko-islandská spisovateľka a prvá dáma Islandu Eliza Reid, ktorá počas pandémia koronavírusu napísala knihu Tajomstvo Sprakkar: Ako výnimočné ženy Islandu zmenili svet.

Nechýbal ani slovenský básnik Erik Ondrejička, slovenský básnik, ktorý sa písaniu poézie venuje už takmer tri desaťročia.

Dnes, v piatok 15. júla vystúpi o 18-tej bývalý rapper Jón Magnús Árnarsson, ktorý je zakladateľom skupiny Goldengang Comedy, ktorá usporadúva populárne stand-upy v angličtine, okrem toho je jedným z umeleckých riaditeľov reykjavického Fringe Festivalu. Jeho prvá divadelná hra Tvískinnungur (Dvojakosť) bola v roku 2018 oceňovaná ako najoriginálnejší dramatický debut posledných rokov.


Spoločne s ním vystúpi česká spisovateľka, kritička a dokumentaristka Dora Kaprálová. Knižne debutovala divadelnou hrou Výšiny (2002), prozaicky novelou Zimní kniha o lásce (2014). Medzitým vydala knižný rozhovor s Květou Legátovou Návraty do Želar (2005) a v nakladateľstve Druhé město román Berlínský zápisník (2016). Jej posledný poviedkový súbor Ostrovy (2019) je preložený do nemčiny a srbčiny.

Program večerného autorského čítania pokračuje v Knižnici pre mládež mesta Košice na Kukučínovej ulici do 17.júla.

V sobotu 16. 7. 2022 vystúpia Nóra Ružičková a Kristín Eiríksdóttir.
V nedeľu 17. 7. 2022 vás čajá Richard L. Kramár, Dominik Želinský a Þórdís Helgadóttir.

(CŠ)

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články