Košice majú luxusnú karanténnu stanicu

Košice majú luxusnú karanténnu stanicu

V Košiciach po niečo vyše roku, keď sa skončila zmluva
s predchádzajúcim poskytovateľom, začala vďaka Únii vzájomnej pomoci ľudí a psov (ÚVP) opäť fungovať karanténna stanica pre túlavé psy.

Vznikla v areáli medzi U. S. Steelom a Haniskou, kde bude ÚVP aj naďalej prevádzkovať svoj útulok na pozemku patriacom mestu Košice. ÚVP ho má od roku 2019 prenajatý na 20 rokov za symbolické euro ročne.

Výstavba karanténnej stanice sa začala na jar minulého roka. ÚVP na ňu získala finančné zdroje v šesťcifernej sume od anonymného darcu. K sprevádzkovaniu karantény došlo uplynulý mesiac po získaní všetkých potrebných dokumentov.

„Ďakujem mestu za poskytnutie pozemku, sponzorovi, ktorý nám to zafinancoval a všetkým, ktorí nám k tomu dopomohli. Konečne máme kvalitné podmienky pre psíkov a zamestnancov. V súčasnosti rokujeme ešte o niektorých detailoch zmluvy a veríme, že budeme spolu s mestom dobre spolupracovať,“ uviedla šéfka ÚVP Romana Šerfelová.

Podľa riaditeľky Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy Košice-mestoAnny Ondovej bude mať odteraz mesto „luxusnú karanténnu stanicu, ktorá nie je nikde inde na Slovensku.“

Kým predchádzajúce vedenie mesta dávalo na prevádzku útulku dotáciu vo výške 5000 eur, finančné príspevky pre všetky združenia a organizácie, ktoré sa starajú o opustené zvieratá, sa v súčasnosti zvýšili na 60-tisíc eur.

„Som veľmi rada, že magistrát má záujem na tom, aby sa so zvieratami nakladalo z odborného, etického a morálneho hľadiska tak ako sa to má,“ uviedla rektorka Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie (UVLF) v Košiciach Jana Mojžišová.

Náčelník Mestskej polície v Košiciach Slavomír Pavelčák doplnil, že aj policajti budú pomáhať pri zabezpečovaní služieb súvisiacich s odchytom túlavých zvierat. Už onedlho by ich k tomu mala oprávňovať licencia, na ktorú v súčasnosti čakajú.

Autor: VF

Odporúčame

TOP články