Košice dostanú na prestavbu plavárne 8,3 milióna eur

Košice dostanú na prestavbu plavárne 8,3 milióna eur

Slovenská vláda dnes schválila poskytnutie finančných prostriedkov v sume 8 340 148,06 eur zo zdrojov Fondu na podporu športu (FNPŠ) na prestavbu Mestskej krytej plavárne na Národné olympijské centrum plaveckých športov Košice (NOCKE), ktoré sa stane dejiskom domácich a medzinárodných súťaží vo vodnom póle, plávaní a synchronizovanom plávaní.

Nový moderný komplex bude môcť od roku 2025 okrem klubov plaveckých športov využívať aj športová verejnosť v meste. Stavebné práce začnú v závere letných prázdnin. Najmodernejší plavecký komplex na Slovensku postaví vranovská spoločnosť Betpres, ktorá spomedzi troch záujemcov uspela vo verejnej súťaži s cenou 16,68 milióna eur bez DPH (mestský podnik TEHO je platiteľom DPH). V zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva bolo podmienkou pre začatie výstavby NOCKE, aby naň mesto získalo aspoň 50 percent externých zdrojov, za ktoré ho potom TEHO postaví. 

Vláda zároveň svojim uznesením nariadila zabezpečiť FNPŠ a ministrovi školstva, vedy, výskumu a športu Danielovi Bútorovi, aby najneskôr do 31. decembra 2024 poskytli spomínanú sumu mestu Košice.

Zdroj: mesto Košice

Foto (vizualizácia): TEHO

Odporúčame

TOP články