Košice a švajčiarsky Zürich spojila nová letecká linka

Košice a švajčiarsky Zürich spojila nová letecká linka

Nová pravidelná letecká linka od stredy spája Košice a švajčiarsky Zürich. Spustila ju švajčiarska letecká spoločnosť Swiss International Air Lines. Linka bude prevádzkovaná trikrát týždenne, okrem stredy aj v pondelok a piatok.

Prvý let na linke z Zürichu s popoludňajším príletom a odletom v Košiciach absolvoval stroj Airbus A220. Informovalo o tom košické letisko. Ide o jediné priame letecké spojenie Slovenska a Švajčiarska, ktoré prináša aj nové možnosti letov s prestupom v Zürichu.

„Je to významný míľnik v našom úsilí spájať východné Slovensko so svetom. Letecké spojenie Zürichu a Košíc nielenže spája dva dynamické regióny, ale tiež otvára množstvo globálnych príležitostí pre našich cestujúcich,“ uviedol výkonný riaditeľ košického letiska Thomas Dworschak.

Riaditeľ pre predaj v SR pre skupinu Lufthansa a Swiss Stefan Bednar poukázal na to, že Švajčiarsko a Slovensko majú dlhodobo úzke ekonomické a kultúrne väzby. „Nová linka Košice – Zürich by mala osloviť ako obchodných cestujúcich, tak aj cestujúcich letiacich za oddychom,“ povedal. Ide podľa neho aj o pohodlný spôsob dopravy pre slovenskú komunitu vo Švajčiarsku.

Zdroj: TASR

Foto: Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články