Košičania opúšťajú Ligu majstrov bez zisku bodu

Košičania opúšťajú Ligu majstrov bez zisku bodu

Hokejisti HC Košice nebodovali ani vo svojom poslednom zápase v Lige majstrov (CHL). V domácej Steel aréne podľahli nemeckému tímu Adler Mannheim 1:4 a ako jediní z 24 tímov súťaže nezískali ani bod.

Zároveň predĺžili sériu prehier slovenských tímov v LM na 21 duelov. Slovenský majster prehral všetkých šesť zápasov a dosiahol v nich skóre 9:22. Mannheim mal už pred zápasov istú účasť v play off, do ktorej postúpilo 16 najlepších tímov súťaže.

Vyrovnaná prvá tretina

Košičania nastúpili bez Jensa Olssona a útočníkov Michala Chovana, Huntera Fejesa a Eduarda Šimuna, no s cieľom vymazať nulu zo svojho bodového konta. V závere herne vyrovnanej prvej tretiny začal ich zámery napĺňať Jääskeläinen, keď pohotovou strelou po buly prekvapil brankára Brückmanna – 1:0. Hostia postupne pridali v ofenzíve a v ofenzívnych snahách ťažili aj z chýb Košičanov.

V 28. minúte vyrovnal Wolf, keď Riečického prekonal po úniku – 1:1. O štyri minúty Gilmour fauloval Zecha, dostal trest na 5 minút a do konca zápasu, no Košičania nezužitkovali dlhú presilovku. V jej závere naopak inkasovali, keď Bennett vzal puk Jääskeläinenovi v strednom pásme a po nájazde poslal hostí do vedenia – 1:2. Hostia mali hru pod kontrolou a z gólu v oslabení sa tešili aj v 45. minúte, keď sa po ďalšom úniku presadil Gaudet a gólom na 3:1 ukončil košickú presilovku. Na konečných 4:1 upravil v 57. minúte Fischbuch.

Ceman ocenil prístup hráčov

Dan Ceman, tréner HC Košice: „Dnes sme odohrali veľmi dobrý zápas, páčil sa mi náš prístup k nemu. Bolo pre nás jednoduché motivovať sa na zápasy v Lige majstrov. Odohrali sme dobrú prvú tretinu, páčil sa mi aj náš výkon v hre piatich proti piatim. Mannheim má kvalitný tím a sme radi, že sme sa proti nemu prezentovali v dobrom svetle. Dnes nás položili vlastné presilovky. Keď v nich inkasujete góly, tak vás to vždy zabolí. Nepodarilo sa nám presadiť si určité veci, ktoré sme si natrénovali. Som šťastný z nášho prístupu, no teraz sa už musíme sústrediť na našu ligu.“

Johan Lundskog, tréner Adleru Mannheim: „V prvom rade ďakujem Danovi (Cemanovi) aj košickému klubu za dnešný zápas. Dnes sme hrali proti výbornému tímu. Skóre zápasu príliš neodzrkadľuje to, ako dnes Košice hrali a ako dopadli v tabuľke. My sme nemali dobrý štart do zápasu, no potom sa naši hráči správne naštartovali a dokázali sme odpovedať na tlak. Mali sme veľmi dobré oslabenia. Viete, že ak v sa ubránite oslabeniu a ešte v ňom skórujete, tak získate psychickú výhodu. Celkovo to bol náročný zápas. Som šťastný z výsledku, ktorý sme dosiahli.“

Zdroj: TASR

Foto: HC Košice

Odporúčame

TOP články