Knižnica vynovila jednu zo svojich pobočiek

Knižnica vynovila jednu zo svojich pobočiek

Knižnica pre mládež mesta Košice obnovila pobočku Nezábudka na Poľovníckej ulici. Nový interiér s pohodlným sedením pre všetkých láka nielen k relaxu s knihou, ale aj k častejším návštevám.

Obnova Nezábudky priniesla viacero noviniek. Čitateľmi a návštevníkmi Nezábudky sú najmä deti a mládež z okolia a zo školských zariadení. Zároveň ju navštevujú dospelí čitatelia. Zariadenie bolo rokmi zastarané a knižnica sa cez projekt rozhodla návštevníkom ponúknuť nový, moderný, funkčný a zároveň príťažlivý priestor.

Moderné priestory a väčšie pohodlie

Nový vizuál Nezábudky teraz dotvárajú moderné knihovnícke regály, výpožičný a výstavný pult, pohodlné kreslá a taburetky, sady stolíkov a tiež koberce, závesy a lampy. Zo všetkých interiérových noviniek vytvorili v pomerne členitom priestore samostatné zóny. Určené sú jednak pre menšie deti, aj pre teenagerov a tiež starších a dospelých čitateľov. Projekt Obnova Nezábudky z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Páska sa bude strihať 21. novembra 2023 o 9.00 hod. V tento deň zastúpia detského čitateľa žiaci zo SZŠ Slobody a inakosť do Nezábudky prinesú klienti DOMKA – domova sociálnych vecí. Otvorenie spestrila knižnica o vernisáž výstavy Farebné inšpirácie, ktorá pozostáva práve z prác „domkáčov“, a ktorá má návštevníkom ponúknuť nielen pozitívnu farebnosť, ale zároveň dotvoriť príjemnú atmosféru tohto zmodernizovaného priestoru.

Zdroj: Knižnica pre mládež

Foto: Knižnica pre mládež

Odporúčame

TOP články