Knižnica pre mládež funguje aj vďaka „časenkám“

Knižnica pre mládež funguje aj vďaka „časenkám“

Marec, mesiac knihy, sa zmenil na rok knihy. Pandémia od minuloročného marca umožnila ľuďom siahnuť po knižkách, ktoré mali nedočítane, neprečítané, sadal na ne prach. Zásadne však obmedzila aktivity knižníc. „Aj my sme museli za posledný rok prejsť dosť radikálnymi zmenami,“ vysvetľuje riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice (KpMMK) Kamila Prextová.

Ako knižnica momentálne funguje?

Povolený čas návštevy knižničných priestorov je obmedzený len na vyzdvihnutie či vrátenie kníh. V snahe minimalizovať riziko nákazy odporúča čitateľom využívať službu expresný balíček, objednávku e-mailom alebo telefonicky. „Spustili sme aj službu, ktorá umožňuje vyzdvihnúť si knihy v presne stanovenom termíne. Funguje to ako časenka

Čitateľ si knihy objedná cez náš online katalóg, následne dostane e-mail alebo SMS správu o tom, že má knihy pripravené a zároveň mu ponúkame možnosť výberu konkrétneho času ich vyzdvihnutia. Knihy môžu čitatelia vrátiť do ktorejkoľvek mimoškolskej pobočky, no preferujeme rýchle vrátenie vhodením do biblioboxu, ktorý je k dispozícii v Kulturparku. Všetky vrátené výpožičky putujú do dvojdňovej karantény,“ vysvetľuje riaditeľka.

„Aj keď sa všetci snažíme, nič nezmení fakt, že čitateľom, najmä tým v detskom veku, chýba priamy kontakt s knihou, knižnicou a najmä knihovníčkou pri spoločných aktivitách. Všetci netrpezlivo očakávame, kedy konečne budeme môcť otvoriť naše brány dokorán…,“ dodáva riaditeľka KpMMK Kamila Prextová.

Podrobné in formácie o fungovaní knižnice nájdete na www.kosicekmk.sk a sociálnych sieťach.

 

Anketa:

Čo čítate,
čo odporúčate čitateľom?

Kamila Prextová – riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice
1) Michelle Obamová – Môj príbeh – memoáre bývalej prvej dámy Spojených štátov amerických
2) Jessica Joelle Alexander a Iben Dissing Sandah- Prečo sú dánske deti šťastné – Ako najspokojnejší ľudia na svete vychovávajú sebavedomé a schopné deti
3) Bruce Daisley – Radosť z práce – 30 spôsobov,
ako napraviť vašu pracovnú kultúru a znova sa zamilovať do svojej práce

Martina Rušinová – Kráľovná detských čitateľov 2020 – 2021
1) John Green, Maureen Johnson a Lauren Myracle-Nech sneží – poviedková kniha
2) Natalja Sčerba – knižná séria Časodejovia
3) Randall Munroe – Čo keby

Barbora Vanická – spisovateľka, psychologička a ambasádorka knižnice
1) Forrest Carter – Škola Malého stromu
2) Božena Němcová – Babička
3) Charles Dickens – Vianočná koleda

Autor: JES

Odporúčame

TOP články