Horúčavy si v košickej zoo vyžiadali špeciálnu starostlivosť o zvieratá

Horúčavy si v košickej zoo vyžiadali špeciálnu starostlivosť o zvieratá

Vysokými horúčavami netrpia len ľudia, ale aj niektoré zvieratá v košickej ZOO. Z toho dôvodu pristúpili v týchto dňoch k úprave kŕmnych dávok. Pre zvieratá pripravili aj ochladzovanie.


      Zvieratám podľa slov Evy Malešovej z oddelenia vzdelávania a marketingu dávajú viac krmiva bohatého na vodu, ako aj viac ovocia a zeleniny. Niekoľkokrát denne dostávajú čerstvú vodu. Oddelenie výživy sporadicky pre malpy hnedé pripravuje tiež mrazenú potravu z ovocia a zeleniny.
      Chovatelia venujú väčšiu pozornosť i zvieratám vo výbehoch, ktorými preteká potok, keďže na viacerých miestach koryto vyschlo. Ošetrovatelia osviežujú napríklad lamy a pštrosy sprchou. „Nádoby s vodou pribudli najmä v tých voliérach, kde sa vtáky rady kúpu. Veľa zvierat vďaka rozsiahlym výbehom nájde úkryt v tieni stromov, ale aj pod prístreškami,“ uviedla s tým, že pri pretrvávajúcich horúčavách plánujú schladzovať vodu kúskami ľadu aj v bazéne pre tulene obyčajné.
      Malešová pripomenula, že v zoo chovajú aj zvieratá, ktoré, naopak, obľubujú slnko. Patria k nim napríklad surikaty či lemury kata.

Zdroj: TASR

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články