HC Košice chcú proti Nitre nadviazať na formu zo základnej časti

HC Košice chcú proti Nitre nadviazať na formu zo základnej časti

Hokejisti HC Košice vstúpia do štvrťfinále play off Tipos extraligy s cieľom nadviazať na výsledky zo záveru základnej časti. V nej triumfovali po tom, čo zvíťazili v záverečných ôsmich zápasoch za sebou a mohutným finišom sa dostali na 1. miesto tabuľky.


        „Sme v dobrej forme, máme dostatok kvality,“ povedal útočník Marek Slovák pre klubovú stránku. „Oceliari“ mali po úspešnom zavŕšení ZČ 12-dňové voľno, počas ktorého stihli krátke sústredenie v poľských Tatrách, no venovali sa najmä príprave na štvrťfinálového súpera. Jeho meno spoznali po kvalifikačnej sérii medzi Popradom a Nitrou. Napriek tomu, že v pozícii favorita boli Popradčania, z postupu sa v najkratšom možnom čase tešila Nitra. V pozícii desiateho tímu po základnej časti zdolala siedmy Poprad 3:0 na zápasy. Stretnutia najbližšieho súpera Košičanov pozorne sledoval útočník Marek Slovák, ktorý pochádza práve spod Zobora.
       „Bolo to hlavne o brankárovi, hrali umne. Vonku vyťažili z minima maximum a doma mali dobrý vstup. Potom to zavreli a pridali druhý gól v presilovke. Poprad už nepustili prakticky do ničoho a celkovo hrali veľmi dobre v defenzíve. A treba povedať, že Poprad si toho veľa nevytvoril,“ uviedol Slovák. Košičania majú za sebou dlhší oddych než ich súper.
        Od prvého zápasu, ktorý je na programe v piatok o 18.00 h, chcú pokračovať vo forme, ktorá ich zdobila v závere základnej časti. „Hrali sme v nich jeden za druhého a pomáhali si. Tímový duch nám priniesol góly a víťazstvá. Chceme v tom pokračovať,“ uviedol kapitán Michal Chovan pre webstránku hckosice.sk. Košičania začali sezónu 2022/23 v menšej Crow aréne, v ktorej sa im spočiatku príliš nedarilo, no návratom do Steel arény sa výsledky zlepšili. Ako dôležitá sa pre nich ukázala podpora domáceho publika. Na domácom ľade získali 58 bodov a z 25 zápasov zvíťazili v 19.
        Slovák verí, že domáce prostredie zaváži už v prvých dvoch zápasoch. „V závere základnej časti nás zdobili dobré presilovky i oslabenia a toto potrebujeme potvrdiť. Verím, že sa ukáže sila našich štyroch útokov. Ideálne by bolo zvládnuť už prvé dva domáce zápasy a v tomto smere sa spoliehame aj na našich fanúšikov. Dúfam, že príde veľa ľudí a tí nás potlačia k víťazstvám,“ poznamenal Slovák.

Vzájomná bilancia hovorí v prospech Oceliarov

Hokejisti HC Košice a HK Nitra narazia na seba v play off slovenskej extraligy po deviatich rokoch. Ich predošlá konfrontácia vo vyraďovacej časti priniesla v roku 2014 majstrovský titul pre Košice. „Oceliari“ sú v pozícii favorita aj tentoraz, tímy delilo po základnej časti 35 bodov a deväť priečok.

V histórii play off slovenskej extraligy pôjde o piatu konfrontáciu Košíc s Nitrou. Doterajšie štyri sa skončili víťazstvom Košíc – prvé tri výsledkom 4:1 na zápasy. Zatiaľ poslednú vzájomnú sériu rozlúskol až rozhodujúci siedmy zápas finále 2014, v ktorom Košičania triumfovali 6:0 a získali titul. Z aktérov nadchádzajúcej série si to pamätajú košický obranca Radek Deyl a útočník Nitry Tomáš Hrnka, ktorý hral pred deviatimi rokmi za Košice. Zatiaľ čo 35-bodový rozdiel v tabuľke hovorí v prospech Košíc, vzájomné zápasy naznačujú vyrovnanejšiu sériu. Oba tímy vyhrali v základnej časti po dva vzájomné zápasy, pričom dokázali triumfovať aj na klzisku súpera.

Kompletný program štvrťfinálovej série (na štyri víťazné zápasy):
        1. zápas, piatok 17. marca: Košice – Nitra /18.00/
        2. zápas, sobota, 18. marca: Košice – Nitra /17.30/
        3. zápas, utorok, 21. marca: Nitra – Košice /18.00/
        4. zápas, streda, 22. marca: Nitra – Košice /18.30/
        prípadný 5. zápas, piatok, 24. marca: Košice – Nitra /18.00/
        prípadný 6. zápas, nedeľa, 26. marca: Nitra – Košice /18.00/
        prípadný 7. zápas, utorok, 28. marca: Košice – Nitra /18.00/

Zdroj: TASR

Foto (ilustr.): HC Košice

Odporúčame

TOP články