Gólovú prestrelku zvládli lepšie Zvolenčania

Košice padli so Zvolenom po nájazdoch

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili nad HC Košice 5:4 v nedeľňajšom zápase 47. kola Tipos extraligy. V tabuľke im patrí priebežné 6. miesto, Košičania sú naďalej na štvrtej priečke.

Oceliarom k triumfu nepomohol ani hetrik útočníka Tomáša Mikúša, ktorý skóroval v každom z piatich zápasov po príchode z Nových Zámkov. V košickom drese už strelil deväť gólov.

Mikúš začal cestu za druhým hetrikom v sezóne už v 42. sekunde. Keď v 14. minúte Slovák strelou spomedzi kruhov prekonal Kupského, viedli hostia už 2:0. Hecl v 16. minúte unikol obrane „oceliarov“ a znížil na 1:2. Druhá tretina patrila domácim, ktorí aj vďaka presilovkám otočili skóre. Legionári Lukosevicius, C. Hults a M. Hults upravili na 4:2. V 52. minúte M. Hults pridal svoj druhý gól v zápase, no hostia sa za stavu 5:2 dokázali vrátiť do zápasu. Mikúš gólmi v 56. a 57. minúte znížil na 5:4, no „oceliarom“ sa už nepodarilo vyrovnať.