Gitarová show Dávida Bíleka znie tak, ako by hrala celá kapela

Gitarová show Dávida Bíleka znie tak, ako by hrala celá kapela

Nenechajte si ujsť strhujúci koncert plný prekvapení a emócií. Dávid Bílek vás presvedčí, že aj jedna gitara dokáže nahradiť celú kapelu a garantuje, že to čo uvidíte na jeho multižánrovej gitarovej show, ste ešte nevideli. Keď ho chcete vidieť a počuť, príďte do Historickej radnice 3. apríla 2024 o 19:00 hod.

Gitarový virtuóz, dvojnásobný laureát v hre na klasickej gitare a držiteľ prestížnych cien zahrá klasické diela a svetové hity velikánov, ako sú Metallica, Sting, Beatles, Led Zeppelin, ale večer zaznie aj známa skladba Cancion del Mariachi z filmu Desperado a najznámejšie slovenské či ľudové piesne v jedinečnom gitarovom prevedení.

V roku 2014 získal Dávid Bílek na Súťaži študentov konzervatórií SR 1. miesto a zároveň sa stal absolútnym víťazom. O dva roky neskôr si tieto ocenenia obhájil. Za jeho úspechy mu bola ministrom kultúry udelená Cena sv. Gorazda. V tom istom roku sa zúčastnil projektu Viva Ulica! Víťazstvo mu prinieslo možnosť zahrať si so Slovenskou filharmóniou v Sade Janka Kráľa, čo považuje za jeden zo svojich najväčších úspechov.

Bol tiež hosťom medzinárodného festivalu komornej hudby Jar v Rusku, kde vystúpil aj na galakoncerte festivalu v moskovskom Štátnom múzeu A. S. Puškina. Už v maturitnom ročníku odohral svoj debutový sólový recitál na festivale Hudobná jar v Banskej Bystrici.

Okrem klasickej hudby sa venuje aj flamenco gitare, ktorá ho preslávila už ako študenta, keď jeho virálne video z nákupného centra obletelo na Facebooku doslova celý svet. Vďaka svojej ojedinelej hre sa stal aj sólistom v SND. Okrem toho, že jeho posledný singel „Nanané“ s Kalim má vyše 200-tisíc pozretí na YouTube, vystupoval s menami ako Dara Rolins, Braňo Kostka, Celeste Buckingham, Sima Magušinová, Gladiátor, Polemic a mnoho ďalších. Taktiež bol hosťom na turné Roba Opatovského a klavírneho virtuóza Jozefa Hollého.                       

Výnimočný hudobník ako jeden z mála využíva na koncertoch „Looper“, čo je efekt, vďaka ktorému majú diváci pocit, že s nim hrá celá kapela. Ale na pódiu bude aj tentoraz sám len so svojou gitarou.

Odporúčame

TOP články