Futbalová horúčka V Košiciach, duel so Slovanom sa vypredal za deň

Veľký futbalový šláger sa blíži, kedy kúpite lístky na Slovan?

Návrat do najvyššej súťaže po ôsmich rokoch a hneď v prvom kole príde odveký rival zo Slovana Bratislava. V klube FC Košice hovoria o futbalovej horúčke, ktorú dokumentuje aj veľký divácky záujem o prvý domáci zápas v sezóne 2023/2024. Najvyššia súťaž sa do Košíc vráti po ôsmich rokoch a ligový nováčik podporil snahu patriť k stabilným členom súťaže aj angažovaním viacerých posíl.

Prezident klubu Dušan Trnka považuje úvodný ligový súboj s „belasými“ za príjemné podčiarknutie päťročnej práce na čele FC Košice. FC vznikol v roku 2018 po fúzii menších regionálnych klubov, úvodnú sezónu odohral v tretej lige a od sezóny 2023/2024 už bude súperiť so slovenskou futbalovou elitou.

„Je to zadosťučinenie za našu poctivú prácu. FC Košice je nová značka na slovenskom futbalovom poli a my sme na tento klub právom hrdí. Už po postupe z druhej ligy bolo v meste cítiť zvýšený záujem o futbal, ale teraz je to hotová futbalová horúčka. Vstupenky na zápas so Slovanom sme vypredali za jediný deň a aj preto očakávam skvelú kulisu. Verím, že chlapci duel s úradujúcim majstrom zvládnu a diváci si sobotňajšie stretnutie užijú,“ povedal Dušan Trnka.

Nové posily

Po postupe z II. ligy zotrval pri trénerskom kormidle Anton Šoltis a do jeho kádra pribudli Lukáš Greššák, Michal Faško, Žan Medved, Marcel Vasiľ, Matúš Putnocký a Kristi Qose. Klubový manažment sa aj naďalej obzerá po posilách.

„Všetci hráči, ktorí prišli, majú kvalitu a skúsenosti. Dôležité je, že takmer všetci boli s nami od začiatku a vďaka tomu mali viac času sa zohrať. Niektoré príchody boli nevyhnutné vzhľadom na stav v kádri, ale nie je vylúčené, že sa ešte budeme obzerať po posilách,“ prezradil generálny manažér FC Košice Pavol Turczyk, ktorému by najväčšiu radosť urobilo, ak by sa do zostavy stabilne prepracoval jeden z vlastných odchovancov.

Rozpis ligových zápasov je k nováčikom tradične neúprosný a aj Košičanov budú v úvodných kolách čakať najambicióznejšie tímy súťaže. Po domácom zápase s majstrovským Slovanom nastúpia v Dunajskej Strede a v Trnave, vo štvrtom kole doma privítajú Žilinu.

Zdroj: TASR

Foto: FC Košice

Odporúčame

TOP články