Európsky šampionát v malom futbale štartuje už zajtra

Európsky šampionát v malom futbale štartuje už zajtra

Deň pred štartom EMF EURO 2022 je v Košiciach už všetko pripravené a naše mesto sa tak od 4. do 11. júna stane dejiskom vrcholového šampionátu. Slováci si zahrajú v skupine s Belgickom, Talianskom a Poľskom.

V košickej Steel aréne sa dnes potvrdilo, že plánovanie a prípravy na podujatie prebiehajú bez komplikácií a majstrovstvá Európy sa môžu začať.

„Sme stopercentne pripravení. V posledných dvoch dňoch do Košíc už dorazili všetky reprezentácie. V súčasnosti sa chystáme na prvé sobotné zápasy a otvárací ceremoniál. Takže verím, že budeme mať vypredanú Steel Arénu,“ uviedol Peter Králik, predseda organizačného výboru a prezident Slovenského zväzu malého futbalu.

Pre mesto Košice a jeho obyvateľov sú blížiace sa Majstrovstvá Európy v malom futbale ideálnou príležitosťou, ako sa opäť zviditeľniť na športovej mape Európy. Mesto Košice už neraz dokázalo, že vie byť skvelý hostiteľ a zvládne náročné medzinárodné výzvy.

„Veríme, že šampionát bude pre naše mesto tou najlepšou reklamou a aj preto sme ako jeden z najvýznamnejších partnerov podujatia poskytli organizátorom dotáciu vo výške 100-tisíc eur. Nezabúdame však pritom ani na športovú infraštruktúru v našom meste. Cítime záväzok k obyvateľom a najmä k deťom a mládeži, aby mohli rozvíjať svoj športový talent. Aj preto sme investične zabezpečili rekonštrukcie desiatok telocviční a ihrísk na našich základných školách a zároveň pracujeme na veľkých projektoch pre basketbalistov, futbalistov, plavcov či tenistov,“ informuje Jaro Polaček, primátor mesta Košice. A ako dodáva: „Už dnes sa tešíme, že nadchádzajúce majstrovstvá Európy s účasťou slovenskej reprezentácie prinesú mnoho úžasných športových výkonov a dramatických okamihov. Futbalistom zo všetkých zúčastnených krajín želáme nielen športový úspech, ale aj nezabudnuteľné a krásne spomienky na Košice.“

Úvodný zápas šampionátu je na programe v sobotu 4. júna o 10:30 hod a stretnú sa v ňom Taliansko a Poľsko. V ten istý deň večer turnaj slávnostne odštartuje otváracím ceremoniálom o 18:15 hod a hneď po ňom o 20:15 je na rade prvý zápas Slovenska v A-skupine proti Belgicku. V nedeľu 5. júna o 18:30 sa Slováci stretnú s Talianskom a tretí zápas v skupine ich čaká v utorok 7. júna opäť vo večernom čase o 20:15 hod.

Zdroj: Slovenský zväz malého futbalu

Odporúčame

TOP články