Do U. S. Steelu sa počas augusta električkou nedostanete

V auguste čaká cestujúci MHD výluka električiek na rýchlodráhe do košických oceliarní. Výluka električkovej dopravy v Košiciach v úseku od kruhového objazdu na Moldavskej ceste po železiarne U. S. Steel potrvá od pondelka 7. augusta do nedele 27. augusta.

Dôvodom sú stavebné úpravy na električkovej trati. Upozorňuje na to Dopravný podnik mesta Košice (DPMK). „Informujeme cestujúcu verejnosť, že od pondelka 7. augusta premávajú električkové linky R1 až R5, R7 a R8 na skrátených trasách po zastávku DPMK. Električková linka R6 nepremáva,“ uviedol dopravný podnik.

V úseku DPMK – Vstupný areál U. S. Steel bude premávať náhradná autobusová linka xR. Prestup z a na náhradnú dopravu je zabezpečený na zastávke DPMK.

Autobusy linky RA4 pôjdu po predĺženej trase

„Cestujúcim zo severnej časti mesta a Terasy počas doby trvania rekonštrukcie ponúkame aj priame spojenie do železiarní, ktoré zabezpečia vybrané spoje autobusovej linky RA4. Tie budú premávať na predĺženej trase Vstupný areál U. S. Steel – Starozagorská – Nová nemocnica – Amfiteáter – Námestie Maratónu mieru – Havlíčkova a späť,“ informoval ďalej DPMK.

Obyvateľom sídliska Nad jazerom podnik odporúča počas výluky využiť aj spoje liniek RA5, RA6, RA7, RA8, ktoré v oboch smeroch zastavia aj na zastávke Bukovecká.

Zdroj: TASR

Foto (ilustr.): VH

Odporúčame

TOP články