Detská historická železnica hľadá mladých dobrovoľníkov!

Počas víkendu otvárala sezónu ZOO aj Detská historická železnica

Ak si žiakom základnej alebo strednej školy a túžiš po atraktívnej uniforme a rešpekte, môžeš byť súčasťou záchrany a rozvoja jedinej detskej historickej železnice na Slovensku. Stačí ak nedeľu 5. júna 2022 prídeš na Detskú železnicu a staň sa členom Klubu mladých železničiarov pri Košickej detskej historickej železnici.

Prvým krokom je do 31.mája poslať kontaktné údaje – meno, priezvisko, vek, bydlisko, telefón na mail kancelaria.dzk@gmail.com. 5.júna sa potom dostav na nábor priamo na stanicu v Čermeli. Ak máš menej ako 18 rokov, je potrebné aby si prišiel s rodičom alebo zákonným zástupcom.

Ešte v ten istý deň získaš základné školenie a poučenie o práci na detskej železnici. Počas sezóny sa postupne zaškolíš aj do ďalších predpisov, ktoré platia pre prevádzku v Čermeli. Nový člen získa originálne tričko a šatku Klubu mladých železničiarov, školenie z pravidiel bezpečnosti a prevádzky na detskej železnici. Každý si bude môcť vyskúšať prestavenie smeru jazdy, vypravenie vlaku alebo absolvovať prvú kontrola cestovných lístkov vo vlaku.

O Klube mladých železničiarov

Na Slovensku ide o jediný klub mladých železničiarov – dobrovoľníkov vôbec. Vznikol ešte v roku 2012 a dnes má približne päťdesiat aktívnych členov – žiakov a študentov základných a stredných škôl z Košíc a širšieho okolia. Detskí železničiari sa pod vedením skúsených železničiarov zúčastňujú na prevádzke železničky v úlohách mladých sprievodcov či výpravcov.

Zdroj: Detská historická železnica

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články