December odštartuje HC Košice v Humennom

December odštartuje HC Košice v Humennom

Posledný kalendárny mesiac začne dvomi zápasmi na štadiónoch súperov. V tom prvom sa v piatok 01. decembra o 18:00 predstaví proti aktuálne poslednému mužstvu Tipos extraligy – HC 19 Humenné. S levmi z východu republiky sa túto sezónu stretli dvakrát a v oboch stretnutiach ich porazili.

Z posledných piatich stretnutí Humenné dvakrát vyhralo, keď porazilo Nové Zámky a Liptovský Mikuláš. V utorok sa levy predstavili doma proti Michalovciam ale v zemplínskom derby na hostí nestačili a prehrali 1:3, keď sa podarilo skórovať svojim premiérovým gólom najnovšej posile mužstva Niclasovi Luceniuosovi.

Tím Humenčanov opustili len nedávno ostrieľaný útočník Martin Kriška a Markus Michalík. Poslednou posilou je už spomínaný fínsky útočník Niclas Lucenius. V doterajšom priebehu odohral za Hornozemplínčanov 5 strettnutí, v ktorých si pripisal 3 body za gól a dve asistencie.

Najproduktívnejším hráčom nášho najbližšieho súpera je fínsky útočník Hannu Kuru, ktorý si pripísal 16 bodov za 6 gólov a 10 asistencií. O bod menej má bývalý košický hráč Vadim Pereskokov.Súperovho brankára prekonal päťkrát a má rovnaký počet asistencií ako Kuru. Tretím v produktivite a zároveň najproduktívnejším Slovákom je Lukáš Handlovský. V doterajšom priebehu odohral všetkých 22 stretnutí, v ktorých si pripísal 14 bodov za tri góly a jedenásť asistencií. Najlepším strelcom v tíme je ďalší hráč s košickou minulosťou – Jakub Linet (8 gólov).

Odporúčame

TOP články