Dary z Nadácie U. S. Steel Košice už pomáhajú predčasniatkam

Dary z Nadácie U. S. Steel Košice už pomáhajú predčasniatkam

DFN Košice tento týždeň uviedla do prevádzky medicínske prístroje na zlepšenie zdravotnej starostlivosti pre deti. Investícia v celkovom objeme 265.000 eur bola realizovaná vďaka Nadácii U. S. Steel Košice.

V utorok 10. októbra 2023 riaditeľ DFN Košice Andrej Koman a prezident U. S. Steel Košice, James Edward Bruno slávnostne otvorili zmodernizované pracoviská Oddelenia neonatologickej intenzívnej medicíny  a ORL oddelenia v DFN Košice.

Za celým projektom modernizácie pracovísk stojí Nadácia U. S. Steel Košice.  Tá už od svojho vzniku  neustále podporuje verejnoprospešné projekty v zdravotníctve. Spolupráca a spoločné aktivity začali už v roku 2003, keď nemocnica obdržala prvý dar. Ako pri slávnostnom otvorení uviedol riaditeľ DFN „Nadácia U. S. Steel Košice pravidelne a výrazne pomáha už 2 desaťročia zlepšovať  medicínske a technické predpoklady pre  vyššiu kvalitu poskytovania ambulantnej aj ústavnej zdravotnej starostlivosti detským pacientom  nielen v celom Košickom kraji. Vždy  pristupujeme k sponzorským darom od Nadácie U. S. Steel Košice veľmi zodpovedne a účelne a vážime si empatický prístup zamestnancov U. S. Steel Košice.“

 „Som na Slovensku, v Košiciach, päť rokov a teší ma vidieť, ako sa naši zamestnanci zapájajú do komunitných charitatívnych aktivít,“ uviedol i v tejto súvislosti Jim Bruno. „Aj na Slovensku platí to, čo ma učili moji rodičia –  určite je lepšie dávať, ako prijímať. Dávať tým, ktorí pomoc potrebujú.“

Hlavným zámerom sponzorského daru z novembra roku 2022 v celkovej výške 265 000 € bolo zabezpečiť medicínske prístroje a zariadenia pre 3 pracoviská a pracovné odevy pre zamestnancov.

Viac informácií si prečítajte na dfnkosice.sk

Odporúčame

TOP články