Cyklisti naplno využívajú cyklochodník na Aničke

Cyklisti naplno využívajú cyklochodník na Aničke

Od začiatku tohto roka naplno slúži verejnosti spoločný chodník pre chodcov a cyklistov v rekreačnej lokalite Anička pri tenisových kurtoch. Tento 420-metrový úsek od rázcestia pri bistre pri Detskom areáli smerom k tenisovým kurtom dostal nový asfaltový koberec. Pôvodný chodník, ktorý slúžil chodcom aj cyklistom, bol už v zlom technickom stave a vyžadoval si opravu.

🛠 Stavebné práce mala na starosti spoločnosť Strabag. Výstavba spoločného chodníka pre chodcov a cyklistov stála mestský rozpočet 89 297 eur. Mesto pri tomto projekte už podalo žiadosť o refundáciu nákladov z eurofondov, z Plánu obnovy a odolnosti.

V rámci projektu sa vybudovala aj spevnená plocha pri minerálnom prameni Gajdovka so stojanmi pre odparkovanie 14 bicyklov. Hlavným cieľom bolo umožniť návštevníkom tejto obľúbenej rekreačnej lokality, aby mohli svoje bicykle umiestniť na parkovaciu plochu mimo hlavný dopravný koridor.

V budúcnosti by chcelo mesto zrekonštruovať aj nadväzujúci úsek od bistra Anička k prameňu Gajdovka, aby vznikol ucelený spoločný chodník pre cyklistov a peších od mosta cez Hornád pri Ťahanovciach až po tenisové kurty na Aničke v dĺžke 1,5 kilometra.

Nový spoločný chodník teší cyklistov a chodcov aj na KVP. V súčasnosti sa projektujú aj ďalšie cyklotrasy. Viac o nich, ako aj ďalšie informácie sa dozviete v tlačovej správe mesta: https://www.kosice.sk/…/cyklisti-naplno-vyuzivaju-novy…

Odporúčame

TOP články