Cintorín i Krematórium budú počas Dušičiek otvorené dlhšie

Pandémia na košických školách sa zhoršuje

      Mesto počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých predĺži návštevné hodiny Verejného cintorína a Krematória. Dopravný podnik posilní linky MHD a v okolí pietnych miest pribudnú aj hliadky mestskej polície. Magistrát zároveň vyzýva návštevníkov, aby dodržiavali protipandemické opatrenia.

„Uvedené areály budú od soboty na tri dni verejnosti prístupné od 7.00 h do 22.00 h. Do 29. októbra a následne aj od 2. do 8. novembra budú otváracie hodiny od 7.00 do 20.00 h. Neskôr sa to vráti k štandardnému režimu od 7.00 do 17.00 h. Počas sviatkov budú v predĺženom režime fungovať aj kancelárie správy pohrebísk,“  uviedla riaditeľka Správy mestskej zelene Košice Marta Popríková. Najväčší nápor pozostalých na miestach posledného odpočinku očakáva magistrát medzi sobotou (30. 10.) a pondelkom (1. 11.).

Posilnia linky MHD
       Na linkách č. 12, 16 a 33 budú premávať väčšie autobusy, ktoré môžu prepraviť vyššie množstvo cestujúcich. Tiež budú posilnené spoje na linke č. 33, ktorá zabezpečuje dopravu ku Krematóriu. Mimoriadne bude premávať aj linka 54, ktorá spája Verejný cintorín s viacerými košickými mestskými časťami.

Pribudnú aj policajti
      Verejnému cintorínu na Rastislavovej ulici a Urnovému háju v priestoroch Krematória bude venovať zvýšenú pozornosť aj košická MsP. „Vodičov budeme informovať o možnostiach parkovania, ale zameriame sa aj na kontrolu zaparkovaných vozidiel s cieľom predísť prípadným krádežiam. Návštevníkov budeme v prípade potreby upozorňovať aj na dodržiavanie aktuálne platných protipandemických opatrení,“ uviedol náčelník MsP Slavomír Pavelčák s tým, že hliadky MsP budú nielen v okolí cintorínov, ale aj v ich vnútorných priestoroch.
      Vodičov zároveň vyzýva na ohľaduplnosť pri jazde v blízkosti pietnych miest. Zvýšenú pozornosť je podľa neho potrebné venovať najmä chodcom a iným nemotorovým účastníkom cestnej premávky. „Na niektorých miestach, ako napríklad v okolí Verejného cintorína bude doprava počas sviatkov dočasne regulovaná prenosným dopravným značením,“ dodal.

Zdroj: TASR

Foto: Mesto Košice/Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články