Pandémia na košických školách sa zhoršuje

Pandémia na košických školách sa zhoršuje

Celkovo je na košických školách v karanténe 650 žiakov v 25 triedach a 4 učitelia. Na ZŠ Tomášikova museli dokonca odstaviť celú školskú jedáleň. Mesto opäť vyzýva žiakov aj učiteľov, aby aj cez jesenné prázdniny dodržiavali opatrenia.

Aktuálne s ochorením Covid-19 bojuje 29 žiakov a päť zamestnancov škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice. Podľa štatistiky bola v priebehu tohto školského roka horšia situácia zatiaľ len v treťom septembrovom týždni.

„Tak ako v celom meste aj v našich školách začali v posledných dňoch pribúdať novoinfikovaní žiaci a zamestnanci. Tento týždeň muselo napr. ísť do karantény 120 žiakov v piatich triedach na ZŠ Laca Novomeského a tri triedy zo ZŠ Požiarnicka. V ich prípade to bolo len 69 žiakov, keďže na ďalších 10 zaočkovaných deviatakov sa vzťahovala výnimka,“ skonštatovala vedúca oddelenia školstva magistrátu mesta Košice Beáta Lopušniaková.

Na ZŠ Fábryho mali v utorok a stredu 5 infikovaných žiakov a dvoch zamestnancov

Ako pokračovala B. Lopušniaková, na ZŠ Fábryho im za posledné dva dni nahlásili 5 infikovaných žiakov v štyroch triedach a dvoch zamestnancov.

„Celkovo evidujeme na našich školách 650 žiakov v 25 triedach, ktorí museli ísť do karantény a prešli tak na on-line výučbu. Karanténa sa týka aj štyroch pedagogických zamestnancov, ktorí doposiaľ nevyužili možnosť nechať sa zaočkovať. Verím, že nadchádzajúce jesenné prázdniny aspoň o niečo zmiernia nárasty počtov infikovaných žiakov a zamestnancov. Všetkých našich zamestnancov, školákov a ich rodičov by som chcela požiadať, aby aj cez prázdniny dodržiavali všetky platné protipandemické opatrenia. Buďme zodpovední, ide o zdravie nás všetkých.“

Na celom Slovensku je podľa dnešného vyjadrenia ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS) v karanténe 10 percent žiakov. Metropola východu je zatiaľ na tom výrazne lepšie ako je celoslovenský priemer, keďže počty žiakov, ktorí sa nemôžu vzdelávať priamo v škole, dosahujú len niečo vyše 3 percent.

Vlado Fabián

Foto: pixabay

Odporúčame

TOP články