Anjelská kapustnica pomôže aj tento rok

Anjelská kapustnica pomôže aj tento rok

Napriek tomu, že Vianočné trhy v Košiciach kvôli epidemiologickej situácii nebudú, budete si môcť vychutnať aspoň tradičnú Anjelskú kapustnicu. Jej kúpou navyše podporíte projekt dostupného nájomného sociálneho bývania pre rodiny v núdzi v MČ Košice – Pereš.

V sobotu 18. decembra sa od 10.30 hod. na Hlavnej ulici pred reštauráciou Med malina stretnú dobrovoľníci z organizácie Úsmev ako dar, kuchári z reštaurácie Med Malina spoločne s primátorom mesta Košice Jaroslavom Polačekom a námestníčkou primátora Luciou Gurbáľovou, aby vám ponúkli prvotriednu kapustnicu a naladili vás na čaro Vianoc. Kvôli aktuálnym pandemickým opatreniam si ju môžete objednať až domov v čase od 10:00 do 19:00 hod.

Anjelskú kapustnicu vám prinesú bezpečne uzavretú v jednorazových obaloch. Nebude možné si ju osobne vyzdvihnúť. Minimálny dobrovoľný príspevok 2 eurá je potrebné vhodiť do zbierkovej urny, ktorú bude mať kuriér so sebou. Prispieť však môžete podľa svojich možností aj väčšou sumou.

Charitatívny rozmer a výťažok bude mať inú podobu, no hlavný účel tohto podujatia, ktorým je pomôcť chudobným rodinám s deťmi žijúcimi v meste Košice a jeho okolí sa podarí  zachovať. Výťažok bude použitý na udržanie si bývania rodín, ktorým hrozí strata bývania najmä z dôvodu pretrvávajúcej pandémie a rekonštrukciu nového projektu dostupného sociálneho nájomného bývania pre rodiny v núdzi v MČ Košice – Pereš.

Cecília Šimková

Foto (ilustr.) : Mesto Košice

Odporúčame

TOP články