Anjelky čelia neistote, riešia otázku trénera i haly

Anjelky čelia neistote, riešia otázku trénera i haly

V uplynulej sezóne ušiel basketbalistkám Young Angels Košice bronz len o malý kúsok a séria o tretie miesto proti Ružomberku mala predstavovať rozlúčku s dočasným útočiskom v Šaci.

Rekonštrukcia Angels Arény (po novom Starej jazdiarne) bola oficiálne ukončená už v polovici júna, no vo vynovenom stánku zatiaľ nebol odohraný ani jeden oficiálny zápas a predstavitelia žlto-modrého klubu čelia naďalej veľkej neistote.

Je to asi naša najpodivnejšia príprava v histórii,“ rozhovoril sa v súvislosti s predsezónnym stavom Young Angels generálny manažér Daniel Jendrichovský. Nejasností je podľa neho jednoducho priveľa. „Našou prioritou teda nebolo budovanie extraligového družstva. Potrebovali sme hlavne zachrániť Akadémiu a nastaviť veci tak, aby mali deti kde trénovať. Napriek tomu ich muselo niekoľko desiatok odísť. Konečne sme však nastavili aspoň mládežnícke tréningy. Teraz čakáme na najpodstatnejšiu vec, ktorou je návrat do Angels Arény. Pokiaľ nebudeme mať v tomto jasno, tak to budem látať a plátať.

Samotnej príprave tímu pre novú sezónu sa počas predošlých týždňov venovalo niekoľko trénerov. Isté je, že Anjelky budú po novom strieľať koše pod novým velením. Radko Dvorščák sa presunul k mládeži a Ivana Jalčová odišla do Trutnova.

Viac sa dočítate na goodangelskosice.eu

Odporúčame

TOP články