Anička hľadá svoj príbeh!

Zle vyspádovanú cestu na Aničke opravia v priebehu apríla

Knižnica pre mládež mesta Košice a Areál Anička spoločne hľadajú príbeh pre malú Aničku. Vyzývajú preto všetkých, ktorým sa v mysliach zvyknú odvíjať rôzne príbehy, aby využili príležitosť stať sa autorom, ktorého príbeh bude neskôr sprevádzať návštevníkov obľúbeným areálom Anička.

Spoločným cieľom knižnice a areálu Anička je nájsť výstižný rozprávkový príbeh, ktorý by dobre poslúžil ako námet pre vznik kreatívneho výtvarno-literárneho diela. Teda kombináciu obrázkov s krátkym textom v takom atraktívnom vizuálnom stvárnení, aby ako celok očarili a zároveň upútali každého, kto sa bude túlať tamojším bludiskom.
Vymyslený príbeh pre malú Aničku je potrebné posielať do 20. mája 2022 na adresu sutazekniznica@gmail.com. Zapojiť sa môže každý bez rozdielu veku. Všetky podmienky súťaže a rovnako s nimi súvisiace pravidlá ochrany osobných údajov pre účastníkov súťaží má knižnica zverejnené na svojej webovej stránke https://www.kosicekmk.sk/…/651-anicka-hlada-svoj-pribeh….

Autor bude odmenený jednak vizuálnym spracovaním jeho príbehu, ktorý bude môcť obdivovať široká verejnosť a tiež zaujímavou knižnou odmenou. Výsledky súťaže slávnostne zverejní knižnica presne na MDD 1. júna 2022.

Zdroj: KMMK

Foto (ilustr.): Miro Vacula

Odporúčame

TOP články