Zomrel riaditeľ Technicomu František Jakab

Zomrel riaditeľ Technicomu František Jakab

V sobotu 9. septembra nás vo veku 64 rokov navždy opustil uznávaný slovenský IT odborník, riaditeľ Univerzitného vedeckého parku Technicom pri TUKE doc. Ing. František Jakab, PhD.

Jeho práca priniesla veľký pokrok pre naše mesto najmä v spolupráci so Správou mestskej zelene v Košiciach (SMsZ). V roku 2021 stál pri rozbehnutí spolupráce Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) a UVP Technicom s mestskou zeleňou, ktorá vyústila do podpisu memoranda o spolupráci. Vďaka jeho pomoci zrealizovala mestská zeleň niekoľko významných krokov v digitalizácii, automatizácii a vzdialenom riadení systémov.

Stál pri zrode umelej inteligencie Conrad riadiacej Plávajúca Fontána, smart vtáčej búdky v Mestskom parku a inteligentnom riadení fontán na Terase. V posledných mesiacoch prispel významnou mierou odbornými radami k prebiehajúcej obnove Spievajúcej fontány. Vďaka jeho iniciatíve sa do procesu obnovy tejto košickej dominanty zapojilo niekoľko odborníkov z TUKE, čo výrazne pomohlo napredovaniu celého projektu. Podieľal sa tiež na rozbehnutí mnohých projektov, vrátane založenia združenia Košice IT Valley, kde aktívne pôsobil ako zakladajúci člen správnej rady.

Rozlúčka so zosnulým Františkom Jakabom sa bude konať v pondelok 11. septembra o 14.00 hod. v dome smútku v obci Vyšná Myšľa.

Zdroj: mesto Košice

Foto: pixabay

Odporúčame

TOP články