Zle vyspádovanú cestu na Aničke opravia v priebehu apríla

Zle vyspádovanú cestu na Aničke opravia v priebehu apríla

Asfaltový povrch na ceste na Aničke, na ktorom po novembrových opravách stála voda by mal zhotoviteľ opraviť v priebehu budúceho mesiaca. Okrem toho chce mesto popri ceste vybudovať verejné osvetlenie a trvalé dopravné značenie.

Nová cesta v úseku od mosta cez Hornád po prameň Gajdovka bola dokončená v novembri minulého roku. Pre technický problém však na ceste stála voda. Mesto sa so zhotoviteľom dohodlo, že peniaze za práce nevyplatí kým zhotoviteľ zle vyspádovaný povrch nevymení v celej vrstve položeného asfaltového koberca. K tomu by malo dôjsť v priebehu budúceho mesiaca.

Mesto v súčasnosti pripravuje podklady na verejné obstarávanie na výstavbu stĺpov verejného osvetlenia, ktoré sa bude nachádzať popri tejto ceste. Hotové by mohlo byť v lete tohto roka.

Okrem toho pripravuje aj projekt trvalého dopravného značenia, ktorý musí odsúhlasiť dopravný inšpektorát.

Na novovzniknutej pešej zóne sa v súčasnosti nachádzajú betónové zábrany. Tie sa v apríli posunú tak, aby vznikol dostatočný odstupom pre plynulejší prejazd cyklistov. Betónové zábrany potom počas leta nahradia pevne ukotvené oceľové stĺpiky.

Nové usporiadanie betónových zábran umožní cyklistom plynulejší prechod.

(CŠ)

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články