Základná škola Drábova oslavuje 40 rokov

Základná škola Drábova oslavuje 40 rokov

Zš Drábova III zažila už 40 rokov svojho života. Za ten čas sa stala jednou z najobľúbenejších košických základných škôl, ktorú navštevujú stovky žiakov. Tí tu získali vedomosti, zažili nezabudnuteľné momenty a vytvorili si priateľstvá na celý život.

Pri tejto príležitosti sa v Historickej radnici stretlo v stredu (22. 5.) vedenia mesta, zástupcovia školy, pedagógovia, žiaci a ďalší hostia, ktorí si pripomenuli štyri dekády existencie školy. Program obohatili žiaci, ktorí vytvorili úžasnú atmosféru svojimi tanečnými, hudobnými a športovými vystúpeniami.

Škola, to nie je len názov či budova, sú to žiaci, pedagógovia, atmosféra, mená, osudy, spomienky… ZŠ Drábova je výnimočná najmä vďaka rozvoju inklúzie či športu. Žiaci môžu prestávky či voľné hodiny tráviť napríklad v senzorickej a terapeutickej miestnosti. Škola sa pýši inkluzívnym prístupom a ponúka špecializované programy a priestory pre žiakov so zdravotným znevýhodnením, aby sa aj oni stali plnohodnotnou súčasťou školskej komunity.

Ďakujeme riaditeľom, pedagógom, rodičom, deťom a všetkým, ktorí svojou obetavou prácou prispeli k úspešným rokom a rozvoju ZŠ Drábova, ktorá spĺňa kritéria modernej výchovy i vzdelávania.

Odporúčame

TOP články