Zahraniční študenti objavili Košice: nadšenie aj prekvapenia

ZDROJ: mesto Košice

Košice v máji privítali žiakov a učiteľov z Litvy a Slovinska, ktorí navštívili Základnú školu na Námestí L. Novomeského v rámci programu Erasmus+. Škola získala grant 94 000 eur a patrí medzi najaktívnejšie v medzinárodných výmenných pobytoch.

Program umožňuje žiakom prakticky využívať cudzie jazyky, spoznávať nové kultúry a budovať európsku identitu. V tomto školskom roku škola spolupracovala až s 10 krajinami.

Litovskí návštevníci zažili hneď po príchode Dni mesta Košice, ktoré ich nadchli atmosférou, tancom a živým centrom. Silný dojem na nich urobila historická architektúra, výhľad z Dómu sv. Alžbety aj Spievajúca fontána, pri ktorej strávili večer.

Slovinskí hostia sa do Košíc vrátili už druhýkrát. Mesto označili za pokojné a príjemné, no prekvapilo ich najmä veľké množstvo second-handov. Zaujala ich aj miestna gastronómia – najmä bryndzové halušky, pirohy a pivo.

Obe skupiny sa zhodli, že Košice sú atraktívne mesto, kam sa oplatí vrátiť.

Mesto zároveň oceňuje školy, ktoré organizujú takéto pobyty. Podľa vedenia školstva ide o jeden z najefektívnejších spôsobov výučby jazykov – priamym kontaktom a reálnou komunikáciou.

Odporúčame

TOP články