Z Košíc do Miškovca individuálne, vo dvojiciach aj štafetovým behom

Z Košíc do Miškovca individuálne, vo dvojiciach aj štafetovým behom

Tohtoročnú v poradí 4. ultramaratónsku bežeckú súťaž s názvom Košice-Miskolc Ultramarathon 2022 plánujú organizátori zorganizovať v sobotu 21. mája 2022 so štartom v Košiciach. Domáci aj zahraniční vytrvalci budú mať tak vynikajúcu príležitosť zmerať si svoje sily na 115 kilometrov dlhej trati spájajúcej partnerské mestá Košice a Miškovec.

Bežci budú môcť absolvovať trať jednotlivo, vo dvojiciach, prípadne v 5 či 10 členných štafetách. Tento rok odštartujú bežci v srdci Košíc, od Dómu sv. Alžbety na Hlavnej ulici. V cieli ich privítajú predstavitelia partnerského mesta Miškovec na námestí pred radnicou. 115 kilometrová trať prechádza cez obce Krásna and Hornádom, Nižná Myšľa, Kéked, Gönc, Vizsoly, Abaújszántó, Hernádkércs, Szikszó, Sajóvámos.

Prihlasovanie do súťaže Košice-Miskolc Ultramarathon je možné na webstránke Marathon Club Miskolc: http://www.maratonclubmiskolc.hu. Svoju účasť môžete potvrdiť aj tu: https://fb.me/e/1qQ7BHtBO

Prvýkrát sa ultramaratón organizoval v roku 1999 Maratónskym klubom v Miškolci a ktorého nový štart bol v roku 2019. Je to príležitosť pre amatérskych aj profesionálnych športovcov, zasúťažiť si v kategóriách jednotlivec alebo v štafetových tímoch. Športovci môžu popri behu spoznať aj krásy mesta Košice, Miškolc, Košického kraja a kraja Boršod-Abaúj-Zemplén a ich pamätihodností.

(CŠ)

Odporúčame

TOP články