Výstavba moderného plaveckého komplexu pokračuje

Výstavba moderného plaveckého komplexu pokračuje

Starý bazén, ktorý slúžil návštevníkom Mestskej krytej plavárne je už takmer preč. Po kompletnom ukončení búracích prác dôjde na jeho mieste k vytvoreniu nového a moderného priestoru.

Počas prestavby Mestská krytá plaváreň na Národné olympijské centrum plaveckých športov Košice sa vymení pôvodné železobetónové bazénové teleso za nový nerezový bazén, ktorý bude spĺňať požiadavky FINA. Bude v ňom desať plaveckých dráh, v menšom bazéne zostanú po úprave tri plavecké dráhy. Oba bazény budú po novom oddelené pevnou stenou. Tým bude možné oddeliť tréningové priestory pre verejnosť a športové kluby.

Na streche prebieha demontáž bočného oplechovania a odstraňovanie siporexových panelov. To všetko s cieľom zabezpečiť trvácnosť a bezpečnosť budovy. V súbehu s tým idú aj ostatné búracie práce.

Pripomíname, že počas výstavby NOCKE môže verejnosť a športové kluby využívať 33-metrový prestrešený vodnopólový bazén na kúpalisku Červená hviezda. Ten je v prevádzke každý deň od 6:00 do 21:00 h vrátane víkendov. Harmonogram obsadenosti dráh nájdete na webe Mestskej krytej plavárne http://www.plavarenkosice.sk/-2-189-prevadzka…

Viac si prečítate na FB nockosice

Odporúčame

TOP články