Vo vnútrobloku Kuzmányho a Branisková vzniká nová oddychová zóna

Vo vnútrobloku Kuzmányho a Branisková vzniká nová oddychová zóna

25. augusta 2023

Priestor medzi ulicami Branisková, Tatranská, Čsl. armády a Kuzmányho, Kpt. Nálepku a Čsl. Armády v mestskej časti Staré Mesto sa mení na oddychovú zónu.

S prvými prácami na revitalizácii vnútrobloku Kuzmányho začala v priebehu prvého júlového týždňa spoločnosť Cesty Košice, ktorá uspela vo verejnom obstarávaní. Práce sa postupne rozbehli aj na revitalizácii vnútrobloku Branisková, ktorého revitalizáciu má na starosti rovnaká spoločnosť.

V priestore vnútroblokov sa uskutočnil kontrolný deň, na ktorom zástupcovia zhotoviteľa informovali vedenie mesta a ďalších prítomných o postupe prác. Tie naďalej pokračujú a revitalizácia by mala byť hotová do konca októbra tohto roka.

Na doposiaľ nevyužívaných plochách týchto parkov sa vybudujú detské ihriská, dažďové záhrady, chodníčky, ihriská na športové aktivity, venčoviská. Doplní sa verejné osvetlenie, lavičky, pitník a ďalšie prvky drobnej architektúry. Zazelením sa okrem zlepšenia ekologickej stability vytvorí aj atraktívny verejný priestor pre športové aktivity a príjemné trávenie voľného času. Zhotoviteľ zároveň ubezpečil, že sa nebudú rúbať žiadne stromy. Práve naopak, v rámci projektu sa zeleň ešte doplní.

Zdroj: FB Mesto Košice

Odporúčame

TOP články