Vnútroblok na Sídlisku KVP má novú oddychovú zónu

Vnútroblok na Sídlisku KVP má novú oddychovú zónu

Vo vnútrobloku Jasuschova – Bauerova na Sídlisku KVP pribudla v rámci projektu Regenerácia vnútroblokov v meste Košice zeleň aj športové plochy. Vznikla tu celoročná oddychová zóna s dôrazom na voľnočasové aktivity a rekreačný šport. Aj táto revitalizácia na KVP patrí k zeleným projektom, ktoré mesto v uplynulom roku dokončilo z eurofondov.

Obyvatelia sídliska už môžu naplno využívať nové športoviská na kolektívne športy ako basketbal, hokejbal, futbal, florbal. Pribudli tu aj stoly na ping pong. Tých najmenších potešia nové herné prvky na detských ihriskách, lezecká stena či relax zóna s hojdacími sieťami a ďalšie prvky.

Súčasťou projektu boli aj viaceré bezbariérové riešenia. Vybudovali sa tiež nové prístupové chodníky, pribudli lavičky a mobiliár, vysadili sa stromy a ďalšia zeleň. Práce boli ukončené v závere apríla.

Pôvodným zhotoviteľom bola spoločnosť Eurobau. Sadovnícko-architektonickú revitalizáciu vnútrobloku Jasuschova – Bauerova na Sídlisku KVP nakoniec dokončila spoločnosť USD Lučenec. Celkové náklady na realizáciu projektu predstavovali sumu 484 750 eur s DPH. Projekt bol financovaný z eurofondov so spoluúčasťou mesta.

Zdroj: mesto Košice

Foto: Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články