Viete, za čo platíte správcom bytových domov?

Viete, za čo platíte správcom bytových domov?

Viete, čo neviete? Vyznáte sa vo vyúčtovaní nákladov na bývanie? Zaskočil vás privysoký nedoplatok či neznáme položky vo vyúčtovaní? Mestská časť Košice-Sever v spolupráci s Inšpektorátom Slovenskej obchodnej inšpekcie (SOI) pre Košický kraj začala vlani v mestských častiach organizovať sériu edukačných seminárov Byty a bývanie. Určené sú najmä seniorským vlastníkom bytov.

Cieľom týchto seminárov je vzdelávať vlastníkov bytov, ktorí nemajú dostatok informácií o spôsobe fungovania v bytových domoch, povinnostiach správcov bytov alebo sa nevyznajú vo vyúčtovaniach nákladov za energie. 

Hoci vlastníci platia za služby spojené so správou bytov, mnohokrát netušia, čo sa s ich peniazmi deje, ako s nimi správcovia nakladajú a čo môžu od správcov vyžadovať. Na doterajších seminároch sa prítomní dozvedeli napr. to, aké sú povinnosti správcu bytového domu alebo na čo sú určené mesačné poplatky vlastníkov.  

Cenné informácie a rady poskytujú právnici a rôzni odborníci z radov SOI, ktorí vedia občanom dôležité veci vysvetliť z právneho aj praktického hľadiska. Iniciátorom a garantom projektu je poslanec MsZ Peter Berinšter, gestorom starosta MČ Sever František Ténai.

Séria seminárov vyústila do pravidelnej rozhlasovej relácie. Doterajšie rozhovory si môžete vypočuť tu: https://reginavychod.rtvs.sk/clanky/ludia-nevedia-ze-nevedia

Zdroj: mesto Košice

Foto: MČ Sever

Odporúčame

TOP články