Vedecká konferencia v Košiciach sa venuje súdnej ochrane politických práv

Vedecká konferencia v Košiciach sa venuje súdnej ochrane politických práv

Súdna a iná právna ochrana politických práv je témou medzinárodnej vedeckej konferencie, ktorá sa v stredu koná v Košiciach. V poradí XII. ústavné dni organizuje Ústavný súd (ÚS) SR v spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach.
        „V rámci programu konferencie budú jej účastníci prezentovať príspevky a spoločne diskutovať na témy ako napríklad politické práva v Slovenskej republike a ich právna ochrana, ochrana politických práv Ústavným súdom SR, ústavné princípy volebného práva a ich právna ochrana či právna ochrana politických práv vo vybraných štátoch Rady Európy,“ informoval ÚS.


        Na konferencii sa zúčastňujú prvý generálny advokát Súdneho dvora Európskej únie Maciej Szpunar, predseda ÚS Českej republiky Josef Baxa, predseda Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR Pavol Naď, generálny prokurátor SR Maroš Žilinka, verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský, zástupkyňa SR pred Európskym súdom pre ľudské práva (ESĽP) Miroslava Bálintová, ako aj sudcovia a emeritní sudcovia ÚS, odborníci v oblasti právnych disciplín, akademickí funkcionári, zástupcovia akademickej obce a zamestnanci Kancelárie ÚS SR.

Zdroj: TASR

Odporúčame

TOP články