Košice navštívil veľvyslanec Mongolska

Košice navštívil veľvyslanec Mongolska

Historická radnica mesta Košice opäť prijala hostí, ktorí mali počas svojej návštevy možnosť spoznať jej históriu, priestory a najmä krásu nášho mesta. Mongolsko a Slovensko oslavujú 30 rokov diplomatických vzťahov. Pri tejto príležitosti privítali primátor mesta Košice Jaro Polaček a námestníčka primátora Lucia Gurbáľová v Historickej radnici veľvyslanca Mongolska J. E. Damdin Gansukh spolu s honorárnym konzulom Mongolska Petrom Slávikom a ďalšími hosťami.

Stretnutie sa nieslo v priateľskom duchu. Veľvyslanec Mongolska zároveň pozýva všetkých Košičanov i návštevníkov mesta na výstavu, ktorá sa realizuje práve pri príležitosti osláv 30. výročia našich vzájomných diplomatických vzťahov.

Vo Východoslovenské múzeum v Košiciach sa koná výstava fotografií, ktorá zachytáva krásu vzdialeného Mongolska. Na výstave nájdu záujemcovia aj originálnu jurtu, v ktorej si môžu posedieť a vyskúšať si príbytok Mongolov priamo v múzeu. Výstavu ÚŽASNÉ MONGOLSKO nájdu návštevníci v Historickej účelovej budove a potrvá do 24. septembra.

Zdroj: FB Mesto Košice

Foto: Miro Vacula a Východoslovenské múzeum v Košiciach

+3

Odporúčame

TOP články