Tréningová hala pri Steel aréne dostala nový povrch, v lete poslúži pre viacero športov

Začiatkom leta sa otvoria nové športoviská na ZŠ Janigova a v Parku mládeže

Košická Steel aréna nie je už len miestom, kde sa dajú oslavovať víťazstvá alebo majstrovský titul s hokejistami HC Košice. Mesto Košice prišlo s nápadom ako by sa toto známe športovisko mohlo využívať aj „mimohokejových“ mesiacoch. Blízka Tréningová hala Steel arény sa tak môže pochváliť nevšedným unikátom. Ako jediná na Slovensku sa dá využívať na športové účely aj počas viacerých jarných a letných mesiacov, keď v nej nie je ľad.

Vďaka investícii mesta do nového športového povrchu Stilmat palubovky za takmer 48 000 eur tak vzniklo multifunkčné kryté športovisko so všetkým potrebným zázemím pre inline korčuľovanie, inline hokej, hokejbal, florbal, bedminton alebo futsal. Hala sa dá zároveň rozdeliť na polovicu alebo na tretiny, aby si v nej mohlo zašportovať aj viacero klubov alebo amatérskych partií, ktoré si ju môžu prenajať. Mesto zároveň v spolupráci s vedením Steel arény pripravuje aj koncept letných športových aktivít, ktoré sa v tomto stánku budú konať.

Tréneri v škole sa venuje 2340 deťom na košických ZŠ

„Tréningová hala Steel arény nebola doteraz po ukončení sezóny nikdy využívaná. Rozmýšľali sme ako to zmeniť. Vynovili sme priestor a položili univerzálnu športovú plochu, ktorú môžu športovci využívať na rôzne športy. Košice vďaka tomu získali novú prekrytú halu na letnú sezónu, kde budú môcť kluby a verejnosť v meste radi trénovať a športovať,“ povedal košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý).

Nová palubovka v Tréningovej hale zažila svoju premiéru v pondelok, keď sa tam uskutočnil Metodický deň zameraný na teoretickú a praktickú prípravu učiteľov 1. stupňa ZŠ pod vedením profesionálnych trénerov v rámci programu „Tréneri v škole“. Jeho hlavným cieľom je zvýšiť pohybovú aktivitu detí a ich radosť z pohybu počas hodín telesnej výchovy. Špeciálne školení tréneri pôsobia v 18 z 34 základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Do telesnej výchovy pod ich taktovkou sa pravidelne zapája 2340 detí v 110 triedach.

Okrem investície v Tréningovej hale Steel arény mesto v týchto dňoch realizuje viaceré investície do rozšírenia a skvalitnenia siete športovísk. V piatok sa uskutoční slávnostné otvorenie zmodernizovanej Športovej haly Stará Jazdiareň. Z väčších projektov v súčasnosti prebiehajú práce na dokončení Košickej futbalovej arény ako aj výstavba Národného tréningového centra pre tenis a badminton, resp. školskej športovej haly pri ZŠ s MŠ Želiarska.

Zdroj: DT

Foto: Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články