Svoje deti už môžete prihlásiť do škôlky na Galaktickej

Svoje deti  už môžete prihlásiť do škôlky na  Galaktickej

22. augusta 2023

Hľadáte pre svoju ratolesť modernú a kvalitnú materskú školu v príjemnom prostredí? V priestoroch bývalej základnej školy (ZŠ) na Galaktickej ulici v košickej mestskej časti (MČ) Nad jazerom vzniklo vlani elokované pracovisko materskej školy (MŠ) s kapacitou 120 detí. To v súčasnosti ponúka dostatok voľných miest pre svojich záujemcov. Nové priestory ako súčasť MŠ Galaktická 11 v Košiciach môžu využívať nielen malí Jazerčania, ale aj rodičia z iných mestských častí alebo okolitých obcí.

Na malých škôlkarov čakajú v zrekonštruovanej budove špičkové podmienky a vybavenie. Aplikujú tu prvky waldorfskej pedagogiky, či autentické vzdelávanie získavaním skúseností v reálnom kontexte. Deti tak získavajú poznatky a zručnosti prostredníctvom praktických činností, zážitkového učenia, hry a aktívneho bádania. V tejto MŠ pedagógovia uplatňujú outdoorovú výučbu podporenú vhodnou úpravou areálu školy. Súčasťou je aj dopravné ihrisko pre deti. Na školskom dvore sa nachádzajú vzdelávacie zóny a moderné hravé prvky. K dispozícii je pre nich aj jazierko, zóny na pestovanie a pozorovanie rôznych rastlín, zeleniny či byliniek.

Elokované pracovisko Materskej školy Galaktická 9 zároveň ponúka bezbariérový prístup, najmodernejšie vybavenie priestorov a učebných pomôcok, vrátane technického vybavenia a interaktívnej podlahy pre deti. Organizujú sa tam aj viaceré zaujímavé podujatia ako napr. Dopoludnie s včelárom, ukážky kynológie, návštev planetária, týždeň vyučovania v prírode, divadelné a bábkové predstavenia, športové výcviky, školy v prírode a rôzne exkurzie.

Viac informácií o kontaktoch nájdete na FB Mesto Košice

Odporúčame

TOP články