Stíhacia jazda bez bodového efektu, pred HC Košice je atraktívny dvojzápas

Stíhacia jazda bez bodového efektu, pred HC Košice je atraktívny dvojzápas

Sú zápasy, kedy vám to padne aj z bufetu a potom i také, kedy je šťastie prilepené na hokejkách súpera. Súboj šiesteho kola proti michalovskej Dukle ponúkol divákom v Steel aréne zaujímavú gólovú prestrelku, v ktorej však naši chlapci neustále doťahovali stratu. Zbrane neskladali ani za zdanlivo strateného stavu 2:5, no záverečná stíhacia jazda už bodmi ocenená nebola.

„Prvá tretina bola herne v náš prospech, mali sme veľa šancí a predviedli sme veľa pozitívnych momentov. Mali sme silnú ofenzívu, defenzíva bola slabšia. V tretej časti sme vyrovnali hru, no ukázalo sa, že ešte môžeme pracovať na ofenzíve. Nie som po dnešku sklamaný, naopak, oceňujem tie dobré veci, ktoré boli v našej hre. Teraz máme pred sebou pár dní voľna, po ktorých nás čakajú ďalšie náročné zápasy, na ktoré sa musíme zodpovedne pripraviť,“ zhodnotil prehru 4:5 pokojným tónom tréner Dan Ceman.

Aj podľa útočníka Filipa Krivošíka išlo o vyrovnaný zápas, v ktorom padlo zopár nepríjemne smolných gólov. „Škoda tlaku zo záveru, mohli sme to dotiahnuť aspoň na remízu. Mali sme aj trochu smoly, pretože napríklad pred štvrtým gólom som zblokoval strelu, ale odrazilo sa to priamo na hokejku súpera a trafil to nejako šťastne pod brankára. Sú aj také zápasy, kedy má súper viac šťastia. Nabudúce ho možno budeme mať my.“

Dvadsaťštyriročného bratislavského odchovanca môže tešiť aspoň aktuálna forma. Gól zaznamenal v piatkovom súboji proti Liptákom a v nedeľu pridal k jednému presnému zásahu dve asistencie.

„Za každý gól som vďačný, ale o prehre nemôžem byť šťastný. V rámci útoku sa nám však vydarilo pár pekných akcií a toto je pozitívne,“ poznamenal Krivošík, ktorý sa sprvoti javil ako strelec aj pri góle Jakuba Ferenca. „Jakub mi hneď po tej strele povedal, že som ho trafil do kolena. Rozhodcovi som teda okamžite hlásil, aby uviedol ako strelca gólu jeho.“

To, že bola strela Filipa skutočne tečovaná, potvrdil aj muž, ktorý ju pocítil na vlastnej nohe. „S Filipom sme si tam vymenili pozície a trafil ma do kolena. Bol to taký gól zadarmo. Puk sa skĺzol po chrániči a tá strela teda ani nebolela a nasmerovala si to pekne do bránky,“ popísal Jakub Ferenc svoj prvý gól sezóny. Tridsaťštyriročný zadák si tak už v šiestom kole vyrovnal gólovú bilanciu z uplynulého ročníka. Na margo samotného duelu proti Zemplínčanom pridal. „Snažili sme sa vytvárať tlak, ale ten sme nepretavili do gólov a súperovi sa naopak darilo skórovať. To nás zrážalo nadol. Musím priznať, že skórovali po našich chybách, ale bojovali sme až do konca. Nechýbalo veľa a mohli sme mať aspoň bod. V tom závere už chýbalo len šťastie. Keď stojíte všetci pred bránkou, tak je to len o tom, či puk prejde, alebo nie. Faktom však je, že doma nemôžeme dostávať päť gólov. To je na zisk bodov priveľa.“

Po úvodných šiestich zápasoch sezóny máme v tabuľke deväť bodov. Mohlo ich byť aj viac, no podľa Jakub Ferenca sa trochu prejavuje aj intenzívne leto zamerané na účinkovanie v Lige majstrov.

„Myslím si, že tá CHL nás trochu dobehla počas minulého týždňa. Po výbuchu v Poprade sme hrali v Nových Zámkoch lepšie a počas tohto víkendu sme zdolali Liptovský Mikuláš a proti Michalovciam to bolo vyrovnané. Dúfam, že už čoskoro budeme späť v správnych koľajách,“ zamyslel sa Jakub, ktorý už pomaly začína smerovať svoju pozornosť k atraktívnemu domácemu dvojzápasu proti Slovanu a Zvolenu. „Cez týždeň sa zodpovedne pripravíme a verím, že zvládneme tie dva šlágre a následne aj Ligu majstrov. Verím v pekné návštevy, ktoré by nám pripomenuli nádherné play-off z vlaňajšej sezóny. Spomínam si, ako nás hukot divákov dokázal nabudiť a toto v náročných zápasoch veľmi pomáha.“

V Košiciach sa zvyklo hovoriť, že triumf nad Slovanom maže predošlé prehry. Podľa Filipa Krivošíka ide z pohľadu hráča o zápas ako každý iný. Špeciálnosť mu však môže dodať divácka kulisa.

„Pre nás je dôležitý každý zápas. Chceme vyhrať, či je to Slovan, Nitra, alebo Michalovce. Určite sa však tešíme na peknú návštevu a verím, že s podporou plného domu to zvládneme,“ uzavrel F. Krivošík.

Zdroj: hckosice.sk

Odporúčame

TOP články