Štátna zdravotná poisťovňa a košická detská nemocnica sa dohodli

Štátna zdravotná poisťovňa a košická detská nemocnica sa dohodli

Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) sa dohodla na pokračovaní zmluvného vzťahu s Detskou fakultnou nemocnicou (DFN) Košice na ďalší rok. Pacienti s už naplánovanými výkonmi a vyšetreniami ich budú môcť absolvovať v dohodnutých termínoch.

Informovala o tom manažérka oddelenia komunikácie poisťovne Eva Peterová: „VšZP a DFN Košice sa dohodli na úprave zmluvných podmienok a na pokračovaní zmluvného vzťahu na nasledujúcich 12 mesiacov. Našich poistencov ubezpečujeme, že v DFN v Košiciach budú mať od 5. júla i naďalej plne zabezpečenú a hradenú zdravotnú starostlivosť.“

Peterová ozrejmila, že VšZP už na konci júna aj v zmysle odporúčaní Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou ponúkla nemocnici výrazné zvýšenie úhrad oproti roku 2022. „V záujme našich poistencov sme urobili všetko pre to, aby došlo k dohode a k pokračovaniu zmluvného vzťahu,“ dodala.

Zdravotná starostlivosť bez obmedzeni

Nemocnica potvrdila utorkový podpis zmluvy s VšZP o poskytovaní zdravotnej starostlivosti. „Sme veľmi radi, že sme uzavreli rokovania a bola podpísaná zmluva v prospech našich detských pacientov,“ uviedol riaditeľ nemocnice Andrej Koman.

„Od polnoci 5. júla tak bude DFN Košice poskytovať zdravotnú starostlivosť všetkým pacientom – poistencom VšZP, a. s., bez akýchkoľvek obmedzení v celom rozsahu. Pacienti, ktorí už majú naplánované výkony a vyšetrenia, ich budú môcť absolvovať v dohodnutých termínoch,“ vysvetlil riaditeľ. Pacientom, ktorým bol zrušený termín na ambulantné vyšetrenie, nemocnica odporúča požiadať o pridelenie nových termínov, snahou pritom bude nájsť čo najskorší možný termín.

Detská fakultná nemocnica Košice od 1. júla neposkytovala poistencom VšZP pre chýbajúci zmluvný vzťah žiadnu plánovanú ústavnú ani ambulantnú zdravotnú starostlivosť. Neodkladná zdravotná starostlivosť bola zabezpečená.

Zdroj: TASR

Foto (ilustr.): Detská fakultná nemocnica Košice

Odporúčame

TOP články