Štartuje festival Rozčítajme Košice

Štartuje festival Rozčítajme Košice

Knižnica pre mládež mesta Košice pre malých čitateľov pripravila literárny projekt Rozčítajme Košice, Ten od 26 do 27. mája ponúkne bohatý program.

Prvý deň bude patriť kreatívnemu čítania a tvorivým dielňam s tvorcami detskej literatúry v pätnástich košických základných školách. Poobede sa v pobočke LitPark v Kulturparku (Kukučínova 2) uskutoční spoločný literárny večer určený účastníkom čítaní – deťom a pedagógom, ktorý bude moderovať Milan Kolcun.

Na sobotu knižnica pripravila pestrý program, ktorý je vyhradený najmä rodinám s deťmi. Prebiehať bude v čase od 15.00 do 18.00 hod. a ponúkne zábavu vo forme tematicky zameraných stanovíšť v priestoroch Kulturparku.

Sobotňajší program ponúkne aj pestrú popoludňajšiu zábavu vo forme ľudových rozprávok a tradícií, sveta Harryho Pottera očami ambasádorov knižnice, tanca medzi knihami s choreografkou, canisterapie a čítania so psíkmi, hľadania knižného pokladu, literárneho kvízu, viacerých kreatívnych workshopov a výtvarných dielní.

Viac informácií o priebehu a hosťoch festivalu nájdete na stránke knižnice: https://www.kosicekmk.sk/…/711-rozcitajme-kosice-2023

Odporúčame

TOP články