„Smačna scifi komedija zo sučasnosci, chtora bula jutre.“

„Smačna scifi komedija zo sučasnosci, chtora bula jutre.“

Ochotnícki herci z divadla KĽUD z Kladzian chodievajú baviť košické publikum svojou tvorbou pravidelne. Ich repertoár je bohatý, a hlavne humorný. Každý rok prichádzajú s novou autorskou hrou a inak tomu nebude ani 11. februára 2024 o 18:00 hod. V Kasárňach/Kulturparku sa predstavia s komédiou „Moja žena je umelo inteligentna“.

Tešiť sa môžete na veľa zábavy s hercami: Stanom Lenártom, Martinou Žipajovou, Stankou Lenártovou, Júliou Micíkovou, Mirabellou Hričákovou, Petrom Vancákom, Kubom Kopčom a Kubo Michľom, ktorí sa k vám prihovoria východoslovenským nárečím.

Divadlo KĽUD oslavuje v tomto roku štvrťstoročie od svojho vzniku. „Zato to treba oslavic a uvidzec na vlasne oči jeďiňečnu scifi komediju, jaku išče oči košickoho ďivaka ňevidzeľi a ucha ňečuľi. Perša scifi smačna komedija napisana po vichodňarski vas vežme do sučasnojsci i buducnojsci u jednim, žej sme šicke pochopiľi, že toto, co sebe dumame, že išče ľem budze, už tu davno je… Kec še spoji originálna poetika vichodňarskoho „KĽUDnoho“ humoru zos šmichom košickoho pubľika, ta še može podari zachraňic žem od istoho konca, na koncu,“ hovorí scenárista a režisér Jozef Jenčo.

Ako už aj zo samotného názvu hry vyplýva „Moja žena je umelo inteľigentna“, komédia  približuje veľmi aktuálnu tému, ktorou posledné mesiace žije aj naša spoločnosť – umelú inteligenciu.  
Divadlom žije celá dedina od nepamäti a pre jej obyvateľov sa stalo neoddeliteľnou súčasťou života. KĽUD sa páči nielen doma. Ich snaženie bolo ocenené už mnohokrát. Keďže ochotníčia z lásky, najväčším ocenením pre nich bude potlesk, samozrejme za predpokladu, že sa vám aj to najnovšie predstavenie bude páčiť.

Vstupenky: https://ticketware.eu/p/iFNr

Odporúčame

TOP články