Slováci vstúpili do turnaja víťazstvom 2:0 nad Belgickom

Slovenskí reprezentanti v malom futbale vstúpili do ME 2022 v Košiciach víťazstvom nad Belgickom 2:0. V sobotnom zápase A-skupiny skórovali Lukáš Janič a Dušan Dzíbela. Domáci nastúpia na ďalší duel v nedeľu o 18.30 h proti Taliansku.

Slováci mali od úvodu viac z hry a v domácom prostredí sa snažili otvoriť skóre. V 9. minúte nedostal loptu do belgickej bránky Repa, ten istý hráč krátko nato nepotrestal chybu súpera v rozohrávke, ale sľubnú šancu mali aj hostia, keď Toma trafil konštrukciu bránky.
      Žrď trafili aj slovenskí hráči, v 29. minúte neuspel Janič. Postupom času pribúdali gólové príležitosti, naďalej boli aktívnejší slovenskí reprezentanti. Gólovej odmeny sa dočkali v 44. minúte. Mikluš po víťaznom súboji s Akodadom pripravil gólovú pozíciu pre Janiča – 1:0. Sľubnú príležitosť vyrovnať mal Neupoglu, ale brankár Kapraľ podržal slovenský tím. Definitívnu podobu výsledku dal v nadstavenom čase Dzíbela, ktorý po priamom kope využil voľný priestor v defenzíve súpera – 2:0.