Retro dresy priniesli šťastie, Košice sú na čele tabuľky

Retro dresy priniesli šťastie, Košice sú na čele tabuľky

Ani hokejisti Spišskej Novej Vsi nezastavili rozbehnutých Košičanov, ktorí v šlágri 20. kola Tipos extraligy zvíťazili 5:1 a pripísali si už siedme víťazstvo v sérii, navyše všetky dosiahli v riadnom hracom čase.

Aktéri sa po stretnutí zhodli, že výsledok 5:1 je vzhľadom na predvedenú hru oboch tímov krutý, no Košičania ho „berú všetkými desiatimi“. Spišiaci nenadviazali na víťazstvo 3:2 z prvého vzájomného zápasu v sezóne a po piatku strácajú na Košice tri body.

Duel spestrili aj retro dresy domáceho tímu či premiéra nedávnej posily Spišiakov Martina Bakoša. „Oceliari“ nastúpili v dresoch, ktorými si pripomenuli úspešnú éru košického hokeja z 80-tych rokov. Ani tie ich nevyviedli z formy, akou sa prezentovali v nedávnych zápasoch a postarali sa o najvyššiu prehru Spišiakov v ročníku.

Šimun zaznamenal prvý gól v drese Košíc

Prvá tretina priniesla rušný hokej, viacero potýčok, ale diváci gól nevideli ani napriek viacerým vylúčeniam. Do vedenia išli hostia, keď Archambault zakončil únik dvoch proti jednému – 0:1. Náskok však Spišiakom dlho nevydržal, keďže krátko na to fauloval Bortňák a Jääskeläinen po 13 sekundách využil presilovku – 1:1. Naďalej sa hralo v rýchlom tempe a s nasadením.

V 35. minúte naklonil skóre na stranu domácich Fejes, ktorý prekonal Suráka po úniku za obranu hostí – 2:1. Košičania sa prezentovali dôslednou defenzívou, ktorá súpera nepúšťala do vyložených šancí. Zároveň hrozili protiútokmi a od 48. minúty viedli už o dva góly. Spišiaci nechali priveľa priestoru Šimunovi, ktorý svojím prvým gólom v sezóne a zároveň prvým v drese Košíc zblízka prekonal Suráka. Hostia sa v závere pokúsili o hru so šiestimi korčuliarmi, no do prázdnej bránky inkasovali štvrtý gól, keď sa presadil Jääskeläinen. Skóre zápasu krátko na to uzavrel Lamper, ktorý prekonal Suráka – 5:1.

Narodeninový darček kapitána Chovana

„Dnešný zápas bol v podobnom štýle ako play off. Myslím si, že sa stretli dva najlepšie defenzívne tímy. Aj preto bol dnešný hokej skôr defenzívnejší. Boli sme trpezliví. Rešpektujeme silu Spišskej Novej Vsi, no pre nás bolo dôležité, že sme často držali puk. V budúcom zápase proti tomuto súperovi musíme vymyslieť, ako si budeme vytvárať šance. Nemali sme až tak veľa gólových príležitostí, no boli sme efektívni. Som veľmi šťastný zo zisku troch bodov,“ povedal tréner HC Košice Dan Ceman.

Šlágru kola zodpovedala aj atmosféra, o ktorú sa v Steel aréne postaralo vyše 6500 divákov. Veľká časť z nich v závere zápasu skandovala meno kapitána Michala Chovana, ktorý deň pred zápasom oslávil 36. narodeniny. Dostal k nim ideálny darček. „Zvládli sme zápas o prvé miesto, takže super pocity. Videli sme dobrý hokej, v ktorom sa stretli dve kvalitné mužstvá. Sme radi, že všetky tri body zostali u nás doma,“ konštatoval Chovan.

Zdroj: TASR

Foto: HC Košice

Odporúčame

TOP články