Pri zbierkach na pomoc Ukrajine chýbajú dobrovoľníci

Pri zbierkach na pomoc Ukrajine chýbajú dobrovoľníci

Od začiatku vojnového konfliktu na Ukrajine sa do zbierok zapojilo množstvo ľudí, ktorí prispeli materiálne alebo finančne. Mesto Košice, mestské časti i rôzne organizácie, ktoré pomáhajú utečencom však hlásia, že potrebujú aj pomoc ľudí, dobrovoľníkov.

Posily potrebuje mesto či už na call centre, ktoré je zriadené priamo na Magistráte mesta Košice, ale aj pri zbierke, ktorá aktuálne prebieha v priestoroch K13 na Kukučínovej 2 v pavilóne November. Dobrovoľníkov potrebuje mesto aj na „čéhačku“, ktoré v týchto dňoch slúži ako hotspot pre ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine. Žiaduci sú aj lekári a pediatri.

Ak aj vy chcete akýmkoľvek spôsobom pomôcť vojnovým utečencom hľadajúcim útočisko v našom meste, nahlásiť sa môžete aj prostredníctvom: call centra mesta Košice na telefónnom čísle 055/64 19 955, alebo mailom na sos-ua@kosice.sk. Ukrajinčina nie je podmienkou, je však vítaná. Obrovská a bezpodmienečná vďaka patrí všetkým, ktorí pomáhajú a majú záujem pomáhať. Odmenou je zaručene dobrý pocit pomoci druhým.

(CŠ)

Foto: Mesto Košice

Odporúčame

TOP články