Pre seniorov je určená literárna súťaž Strieborným perom

 Pre seniorov je určená literárna súťaž Strieborným perom

Máte doma v zásuvke schované nejaké poviedky, zaujímavo spísané zážitky zo života alebo si myslíte, že by ste také vedeli napísať? Do konca apríla sa môžete zapojiť do literárnej súťaže pod názvom Strieborným perom, ktorá je určená pre košických seniorov.

„Výzva vedenia mesta Košice a Rady seniorov mesta Košice povzbudzujú seniorky a seniorov k literárnej forme prezentácie svojich príbehov zo života a udalostí, ktoré prežívali,“ uviedla pre TASR splnomocnenkyňa mesta Košice pre seniorov Eva Bombová.
      Súťaž s uzávierkou 30. apríla je otvorená pre Košičanov s trvalým pobytom v meste, ktorí do 31. marca 2022 dosiahnu vek 60 a viac rokov a svoje príspevky doručia osobne, respektíve pošlú mailom i poštou do redakcie periodika „Košice v skratKE“ na magistráte mesta s uvedením svojich kontaktov. Tvorivo-literárna súťaž predstavuje zapojenie sa do výziev globálnej Dekády zdravého starnutia, ktorú vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) pre roky 2020 – 2030.
      Výsledky vyhlásia v máji v rámci programu Dní mesta Košice. Podľa námestníčky košického primátora Lucie Gurbáľovej, ktorá je predsedníčkou poroty, viaceré už doručené príbehy sú svojím obsahom a spracovaním kvalitné, súťaž naznačuje dobrú úroveň a vylúčená nie je ani prípadná prezentácia knižnou formou.

Zdroj: TASR

Foto: unsplash.com

Odporúčame

TOP články