Oceliari štartujú v Lige majstrov, na úvod ich preverí švajčiarsky vicemajster

Oceliari štartujú v Lige majstrov, na úvod ich preverí švajčiarsky vicemajster

Hokejisti HC Košice nastúpia vo štvrtok od 19.45 hod. na svoj prvý zápas v novej sezóne Ligy majstrov (LM) s cieľom prekvapiť favorizovaný švajčiarsky tím EHC Biel-Bienne. Po vicemajstrovi švajčiarskej ligy sa už o dva dni stretnú na domácom ľade s majstrovským tímom Servette Ženeva, ktorý bude patriť k najväčším favoritom LM. Okrem silných súperov čaká Košičanov aj nový formát a pravidlá presilových hier.

Po zápasoch s vlaňajšími finalistami švajčiarskej ligy stretnú s nemeckým majstrom Red Bull Mníchov, švajčiarskym Rapperswillom, švédskym finalistom Skellefteou a nemeckým Mannheimom.

Podľa trénera HC Košice Dana Cemana je hlavný cieľ slovenského majstra „dôstojná reprezentácia klubu a slovenského hokeja.“ Za touto ambíciou je túžba po úspešných výsledkoch s elitnými európskymi tímami. „Vieme, kto sú naši súperi, do zápasov nemôžeme ísť s iným cieľom než víťaziť. Liga majstrov je pre nás nová výzva v úvode sezóny a v nedávnych týždňoch sme sa na ňu zodpovedne pripravovali,“ povedal Ceman.

Nový formát presiloviek

Jediný slovenský zástupca v hokejovej lige majstrov sa v prvej fáze stretne so šiestimi tímami, pričom tri z nich privíta doma a za ostatnými tromi vycestuje. Rovnaký program čaká na všetky mužstvá a po šesťzápasovej základnej časti postúpi do vyraďovačky 16 najlepších tímov z 24 účastníkov.

Zásadné novinky prinesú aj samotné zápasy, keďže LM sa rozhodla otestovať nový formát presilových hier. Početná výhoda bude pokračovať aj po tom, čo útočiaci tím skóruje. Naopak skončí sa v momente, keď sa oslabenému tímu podarí streliť gól. K presilovke dôjde aj v prípade, že tím skóruje počas signalizovaného trestu.

„Malo by to priniesť viac šancí na skórovanie. Verím, že sa to ukáže ako naša výhoda. Vieme však, že každá novinka prináša aj obavy. Prax ukáže, či je to naozaj krok k lepšiemu. Kľúčové bude, aby sme predvádzali hru bez faulov, pretože tímy v Lige majstrov majú veľkú kvalitu a vedia využívať presilovky,“ upozornil Ceman.

Program zápasov HC Košice v Lige majstrov:
        Štvrtok, 31. augusta: EHC Biel-Bienne (Švajč.) – Košice /19.45/
        Sobota, 2. septembra: Košice – Servette Ženeva (Švajč.) /18.00/
        Piatok, 8. septembra: Red Bull Mníchov (Nem.) – Košice /19.30/
        Nedeľa, 10. septembra: Rapperswill-Jona Lakers (Švajč.) – Košice /15.45/
        Utorok, 10. októbra: Košice – Skelleftea (Švéd.) /17.30/
        Streda, 18. októbra: Košice – Adler Mannheim (Nem.) /18.30/

Zdroj: TASR

Foto: HC Košice

Odporúčame

TOP články